Problema bbz3

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria Z3
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
dumitrescurzv
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 17 Mai 2016, 14:27
Model BlackBerry: z3
OS: 10.2.1
Retea GSM: Orange

Problema bbz3

Mesaj de dumitrescurzv »

Salutare, am si eu o problema cu noul meu bb z3 si anume: cand primesc un apel cateodata nu mereu ramane ecranul blocat si nu pot sa raspund nu pot sa fac nimic..trebuie sa tin apasat butonul de power si isi da restart singur. O alta problema ar fi ca nu reusesc sa-i dau update la noul soft imi spune ca am memorie insuficienta.
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Problema bbz3

Mesaj de Catalin »

In legatura cu blocarea lui un wipe ar fi de folos. Al meu se restarta cand iti era lumea mai draga sau nu se mai debloca si dupa resetare merge ok.
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
dumitrescurzv
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 17 Mai 2016, 14:27
Model BlackBerry: z3
OS: 10.2.1
Retea GSM: Orange

Re: Problema bbz3

Mesaj de dumitrescurzv »

Mersi i-am dat si in legatura cu noul soft ai idee cum as putea sa-i fac update? nu am nici ce sa sterg pentru ca nu am instalat nimic pe telefon
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Problema bbz3

Mesaj de Catalin »

Eu nu am avut probleme de genul dar ca optiuni ar fi asa:

1. Sa intri cu browserul direct pe blackberry.com/update si sa faci de acolo.

Daca nu functioneaza.

2. Sa eliberezi telefonul de tot ce are pe el...ca si cum ar fi proaspat formatat. Sau sa treci pozele si ce se mai poate pe card si sa incerci din nou.

A mai fost cineva care nu reusea...nu stiu cum a rezolvat-o...
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: Problema bbz3

Mesaj de cri.cri »

Acestea sunt și metodele propuse de BlackBerry în cazul în care nu se poate face update. O altă metodă ar fi cu BlackBerry Link dar înainte neapărat să faci un backup al sistemului deoarece memoria internă va fi ștearsă complet.
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: Problema bbz3

Mesaj de BBUser »

Cu ie intri pe blackberry.com la update dupa ce in prealabil ai cuplat telefonul la pc. Ii dai de acolo, iti va scana telefonul si daca e disponibil update ti-l va updata! Ramane valabil sfatul cu backup-ul inainte de a face operatiunea.

Sent from my Passport using Tapatalk
dumitrescurzv
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 17 Mai 2016, 14:27
Model BlackBerry: z3
OS: 10.2.1
Retea GSM: Orange

Re: Problema bbz3

Mesaj de dumitrescurzv »

Va multumesc pentru ajutor, o sa incerc metodele de mai sus si revin cu un reply.
dumitrescurzv
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 17 Mai 2016, 14:27
Model BlackBerry: z3
OS: 10.2.1
Retea GSM: Orange

Re: Problema bbz3

Mesaj de dumitrescurzv »

Mi-am facut timp in sfarsit si am dat upgrade...cea mai mare prostie a mea, telefonul raspunde foarte greu la comenzi si bateria se duce foarte repede..gen 1 zi in conditiile in care nu-l folosesc decat sa vorbesc si sa dau mesaje.Am gasit un tutorial cum sa revin la vechea versiune problema e ca nu stiu exact ce OS foloseam inainte. Oricum multumesc pentru interes si ajutor.
Avatar utilizator
DANG3R
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 387
Membru din: 02 Mai 2015, 00:02
Model BlackBerry: Z10
OS: 10.3.3.2205
Retea GSM: Telekom
Localitate: Alexandria

Re: Problema bbz3

Mesaj de DANG3R »

dumitrescurzv scrie:Mi-am facut timp in sfarsit si am dat upgrade...cea mai mare prostie a mea, telefonul raspunde foarte greu la comenzi si bateria se duce foarte repede..gen 1 zi in conditiile in care nu-l folosesc decat sa vorbesc si sa dau mesaje.Am gasit un tutorial cum sa revin la vechea versiune problema e ca nu stiu exact ce OS foloseam inainte. Oricum multumesc pentru interes si ajutor.
Daca ai facut update la 10.3.2.2836 nu mai poti reveni la versiunile anterioare (10.2.1 sau 10.3.1) doar o versiune anterioara a lui 10.3.2.2836.
Trimis de pe telefonul smartphone BlackBerry 10.
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: Problema bbz3

Mesaj de cri.cri »

Încearcă să redemarezi telefonul ținând apăsate tastele de volum 10 secunde. Referitor la problema cu bateria e normal, de fiecare dată când instalezi un sistem nou primele 3-4 zile bateria se golește mult mai repede. Ai răbdare se va regla singură problema bateriei.
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Z3”