tastatura passport

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Passport
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
silviudarius
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 39
Membru din: 01 Iul 2015, 20:20
Model BlackBerry: Classic
OS: 10.3.2.2474
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Timișoara

tastatura passport

Mesaj de silviudarius »

As vrea sa trec de la BlackBerry Classic la Passport, doar ca am mica frica dacă pot sa-i spun asa, faptul ca scriu mult, și sunt foarte mulțumit de tastatura lui Classic, ma face sa am retineri în achiziționarea unui Passport din privința tastaturii, care îmi pare ceva mai ciudata când vine vorba de a scrie mult, și faptul ca am văzut unele recenzii cu privire la scrierea pe tastatura de la passport nu prea calde,
Va rog un sfat, tastatura Classic sau Passport??
dfixdfix
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 52
Membru din: 09 Iul 2015, 13:41
Model BlackBerry: Passport SE
OS: 10.3.2.2836
Retea GSM: Orange
Localitate: Bucuresti

Re: tastatura passport

Mesaj de dfixdfix »

Eu am trecut de la classic la passport. Initial ziceam ca l voi folosi pe rand dar am renuntat complet la classic, asa d tare imi place passport-ul. Tastatura este diferita dar este mai comoda, merge tinuta cu doua maini si se poate tasta timp indelungat fara efort.
Ce m-a debusolat la inceput a fost faptul ca nu ai taste numerice si ca sa tastezi cifre si simboluri trebuie sa mergi pe partea de touch. Dupa ce m-am invatat si mai ales cu flick-ul de pe tastatura pentru selectarea unui cuvant propus te tastatura, imi pare tastatura d classic incomoda.
Inainte de a trece la passport eu am mers prin magazine si m-am jucat cu passport-ul ca sa ma lamuresc un pic. Iti sugerez sa faci la fel ca sa vezi exact cum se tine in mana si cum merge tastarea.
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Passport”