Consum mare baterie in standby

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Passport
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Avatar utilizator
Ioan Calin
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Sep 2014, 11:55
Localitate: Timisoara

Consum mare baterie in standby

Mesaj de Ioan Calin »

Testez de două săptămâni un Passport prima generație, toate bune și frumoase până acum câteva zile când pus in bedside mode, seara, la ora 23, cu 82℅ dimineața m-am trezit la ora 7 cu ...30℅ baterie rămasă. Singurele apk-uri instalate direct (deci fara Google Play) erau cele de Facebook și Messenger. O fi din cauza asta? Am verificat device manager la baterie, și android Runtime nu are consum mare. Dar sistemul și Pim services arata peste 30 la sută. Ce o fi? Hard reset? Factory reset? E a doua oară când face asta.
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: Consum mare baterie in standby

Mesaj de BBUser »

La traficul de date te-ai uitat? Parca PIM este legat de conturile puse la sincronizare in Hub!
Updateurile cum le ai setate, pe automat?
Sent from my Passport using Tapatalk
Avatar utilizator
Ioan Calin
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Sep 2014, 11:55
Localitate: Timisoara

Re: Consum mare baterie in standby

Mesaj de Ioan Calin »

BBUser scrie:La traficul de date te-ai uitat? Parca PIM este legat de conturile puse la sincronizare in Hub!
Updateurile cum le ai setate, pe automat?
Sent from my Passport using Tapatalk
Da, am mai avut Passport, Silver un an jumate. Nu am pățit de astea. Gmail e pus la 24 ore, dar intra instant mailul, iar contactele sync la 24 ore. yahoo mail la 5 minute (așa și intră), tot așa, contactele la 24 ore. Consum anormal de mare in standby, noaptea in bedside mode. Dau un reset și văd după aia.
Avatar utilizator
DANG3R
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 387
Membru din: 02 Mai 2015, 00:02
Model BlackBerry: Z10
OS: 10.3.3.2205
Retea GSM: Telekom
Localitate: Alexandria

Re: Consum mare baterie in standby

Mesaj de DANG3R »

Setari, Manager de aplicatii, Permisiuni aplicatie: Deplasati-va la ecranul Permisiuni aplicatie pentru a schimba permisiunile pentru aplicatii individuale, executare in fundal. Si aici vezi..
Trimis de pe telefonul smartphone BlackBerry 10.
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Passport”