Whatsapp probleme.

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Passport
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
alex.rusu
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 30 Mar 2017, 17:53
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Telekom

Whatsapp probleme.

Mesaj de alex.rusu »

Bună ziua,

E prima dată când postez pe un forum, iar dacă am greșit cu ceva, știți de ce.
Sunt utilizator de Blackberry Passport de 5 zile și pot spune cât se poate de sincer că nu m-aș întoarce înapoi la iOS, pe care l-am folosit multă vreme.
Motivul trecerii era pentru că pierdeam vremea prea mult la serviciu pe telefon(iOS). Acum sunt mult mai productiv și nu m-aș reîntoarce la vreun alt telefon.

Am înstalat Whatsapp-ul, iar când încerc să trimit o poză făcută direct din aplicație(de pe acel buton special* de lângă SEND), îmi apare mesajul CAMERA FAILED. La fel când vreau să trimit un fișier sau o poză din galerie.

Am căutat pe Internet, dar majoritatea spuneau că e de la Settings de unde trebuie să dau Allow la Whatsapp, ceea ce e ok acolo deoarece am intrat. Ultimul update e făcut. Nu știu ce altceva ar putea fi.
Dacă cineva s-a mai lovit de această problemă și a rezolvat-o, i-aș rămâne recunoscător dacă-mi spune cum a rezolvat. :)
Avatar utilizator
DANG3R
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 387
Membru din: 02 Mai 2015, 00:02
Model BlackBerry: Z10
OS: 10.3.3.2205
Retea GSM: Telekom
Localitate: Alexandria

Re: Whatsapp probleme.

Mesaj de DANG3R »

Ai instalat Whatsapp din BlackBerry World sau versiunea pentru Android?
Trimis de pe telefonul smartphone BlackBerry 10.
alex.rusu
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 30 Mar 2017, 17:53
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Telekom

Re: Whatsapp probleme.

Mesaj de alex.rusu »

Versiunea pentru Android, dar am dezinstalat-o și în schimb am instalat-o pe cea din BB World. Mersi mult!
Avatar utilizator
DANG3R
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 387
Membru din: 02 Mai 2015, 00:02
Model BlackBerry: Z10
OS: 10.3.3.2205
Retea GSM: Telekom
Localitate: Alexandria

Re: Whatsapp probleme.

Mesaj de DANG3R »

Foarte bine pentru ca pe versiunea de android nu merge sa trimiti, nu ai ce sa ii faci.
Trimis de pe telefonul smartphone BlackBerry 10.
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: Whatsapp probleme.

Mesaj de cri.cri »

Merge și versiunea de android, dar trebuie să instalezi waafixer . E drept că nu este la fel de bună versiunea ca cea nativă, dar este o soluție pentru cei care vor să utilizeze WA după 30 iunie.
Avatar utilizator
Ioan Calin
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Sep 2014, 11:55
Localitate: Timisoara

Re: Whatsapp probleme.

Mesaj de Ioan Calin »

cri.cri scrie:Merge și versiunea de android, dar trebuie să instalezi waafixer . E drept că nu este la fel de bună versiunea ca cea nativă, dar este o soluție pentru cei care vor să utilizeze WA după 30 iunie.
Buna! Ce este waafixer? Instalezi apk WhatsApp si apoi aia? Sau cum? Mulțumesc. Asta în ideea in care folosesc un Passport dupa 30 iunie.

Trimis de pe al meu HUAWEI NXT-L29 folosind Tapatalk
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: Whatsapp probleme.

Mesaj de cri.cri »

WAA Fixer este o aplicație care se găsea în BlackBerry World și care regla problema trimiterii fișierelor pe WhatsApp versiunea android. Din păcate cel care a programat aplicația a scos-o din BlackBerry World. Am undeva fișierul îl voi pune la download( dacă nu am făcut-o deja) când ajung acasă.
dorum
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 11 Mai 2017, 17:57
Model BlackBerry: passport
OS: os
Retea GSM: Digi Mobil

Re: Whatsapp probleme.

Mesaj de dorum »

buna ziua,
sunt nou si daca gresesc va rog sa ma scuza ti.
am cumparat in bb passport si cand am instalat whats up , mi a aparut un anunt ca din 30 iunie nu mai pot folosi whats up pe bb meu. e adevarat? sau va face bb ceva sa upgradeze softurile sa putem folosi aceasta aplicatie?
va multumesc.
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: Whatsapp probleme.

Mesaj de BBUser »

E adevarat ca si noi primim acelasi mesaj. Ce va fi dupa data respectiva vom vedea, la fel a fost si in Decembrie 2016 parca, a mai fost un anunt d-asta! Este normal, clanul FB&G are agenda lui! Solutii vor fi garantat, una dintre ele este expusa in posturile anterioare. BlackBerry NU va mai face NIMIC pentru oasele proprii....cel putin asa zic unii, ei au zis ca nu vor mai face terminale si vor face doar soft, acum daca in softul ala se regaseste si os-ul vom vedea. Pana atunci tasteaza-l cu placere ;) si lasa drobul de sare la locul lui!

Sent from my Passport using Tapatalk
dorum
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 11 Mai 2017, 17:57
Model BlackBerry: passport
OS: os
Retea GSM: Digi Mobil

Re: Whatsapp probleme.

Mesaj de dorum »

salut colegi,
eu mai am pe langa passport si q5 si q20.
asaeara pe q5 am instalat din nou whatsapp de pe blackberry world si mi a spus ca din data de 30 nu va mai fi suportat de telefon si pe q20 am instalat whatsapp direct de la whatsapp pe site si nu mi a mai spus acel mesaj ca nu va mai fi suportat. stiti cumva ceva despre acest lucru, ca passportul meu e nou si daca nu l pot folosi si pe whats up ar fi o mare dezamagire.
multumesc.
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Passport”