Blackberry Passport

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Passport
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Scrie răspuns
jackie
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 30 Iun 2017, 00:27
Model BlackBerry: PASSPORT
OS: OS10
Retea GSM: Orange

Re: Blackberry Passport

Mesaj de jackie »

Ambasadorul scrie:Salutare, mă întreb dacă este posibil să am aplicații bancare pe Pasaport ( BCR sau Raiffeisen) ? Eu nu am găsit. Apelez și la înțelepciunea colectivă :). Mulțumesc.
ceea ce am facut eu pt a rezolva treaba asta nu e cea mai grozava solutie dar e mai buna ca nimic. Pe scurt cauti pe google/yahoo varianta web, te loghezi la banca respectiva si salvezi site-ul pe ecranul pp. Se vede cam mic, maresti si rezolvi. Asa am rezolvat cu MyBRDnet
Ambasadorul
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 75
Membru din: 03 Iul 2017, 21:55
Model BlackBerry: Blackberry Passport
OS: os 10.3.3.2137
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Hațeg

Re: Blackberry Passport

Mesaj de Ambasadorul »

Oare de ce mi s-au schimbat unele setări din telefon: Pozele de la unele contacte au dispărut, contactele de la favorite s-au împuținat ..?? Motive de îngrijorare?
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: Blackberry Passport

Mesaj de BBUser »

Poate si-au schimbat pozele de profil la conturile dupa care isi face sincronizarea si nu a apucat inca sa se sincronizeze!
Legat de aplicatiile de banking, incercati sa faceti rost de apk-ul aplicatiei, cei care aveti google services incercati instalare direct din Gplay. Eu aplicatia de BT am dat-o jos de pe ceva de genul androidapk.com si o folosesc de mai bine de doi ani fara probleme!

Sent from my Passport using Tapatalk
Ambasadorul
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 75
Membru din: 03 Iul 2017, 21:55
Model BlackBerry: Blackberry Passport
OS: os 10.3.3.2137
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Hațeg

Re: Blackberry Passport

Mesaj de Ambasadorul »

Mulțumesc BBUser. Eu când mi-am alcătuit agenda telefonică am pus la contactul respectiv poze din galeria mea de imagini personale. Mă mir că unele au dispărut și am rămas cu numele + nr. de telefon ... și atât.
Mulțumesc pentru sugestia pentru banking. Nu prea știu de unde să fac rost de apk-ul aplicației ...
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: Blackberry Passport

Mesaj de BBUser »

http://www.apkmonk.com/app/com.advantag ... eisenBank/" onclick="window.open(this.href);return false;
Sau
http://apk-dl.com/raiffeisen-smart-mobile" onclick="window.open(this.href);return false;

Pentru raiffeisen, asta la o cautare in google....
Cu contactele nu stiu ce sa zic, ai linkuri pe ele? Poate e vreun conflict ceva. De ex eu la unele contacte am link pe fb, linkedin, twitter si parca ma intreaba ce poza sa imi afiseze, dar nu retin exact, asa am impresia ca m-a intrebat odata. Inceraca in help : set contact picture, poate te clarifici!

Sent from my Passport using Tapatalk
Ambasadorul
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 75
Membru din: 03 Iul 2017, 21:55
Model BlackBerry: Blackberry Passport
OS: os 10.3.3.2137
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Hațeg

Re: Blackberry Passport

Mesaj de Ambasadorul »

Mulțumesc mult pentru ajutor.
Ambasadorul
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 75
Membru din: 03 Iul 2017, 21:55
Model BlackBerry: Blackberry Passport
OS: os 10.3.3.2137
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Hațeg

Re: Blackberry Passport

Mesaj de Ambasadorul »

Folosesc un BlackBerry pașaport. Este cineva care folosește smartwatch la el? Ce model și ce sugestii sunt? Mulțumesc.
Avatar utilizator
Ioan Calin
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Sep 2014, 11:55
Localitate: Timisoara

Re: Blackberry Passport

Mesaj de Ioan Calin »

Din ce știu, merge conectat la un ceas Smart. Probabil cu vreun apk că în BlackBerry world nu as crede să existe o aplicație pentru așa ceva.
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: Blackberry Passport

Mesaj de BBUser »

Pebble si sony merg, cel putin asa era acum ceva vreme! Da-i un search in functie de ce ceas vrei! Sau pune modelele aici sa iti dam o mana de ajutor ;)

Sent from my Passport using Tapatalk
Ambasadorul
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 75
Membru din: 03 Iul 2017, 21:55
Model BlackBerry: Blackberry Passport
OS: os 10.3.3.2137
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Hațeg

Re: Blackberry Passport

Mesaj de Ambasadorul »

Mă frământ cu o problemă: aplicațiile android. Pe lângă faptul că mi se pare extrem de complicat să le pot instala mai am și dilema dacă merită. Mă gândesc la aplicațiile de banking, fitness, pagini de facebook, etc. Am auzit că odată instalate mănâncă telefonului resurse, baterie și uneori telefonul se supraincalzeste. Ce credeți? Merită? Nu sunt ff disperat după astfel de aplicații. Mulțumesc.
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Passport”