Blackberry Passport

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Passport
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Scrie răspuns
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: Blackberry Passport

Mesaj de BBUser »

Vad ca nici mie nu imi apare in viitor. Ce pot sa iti spun e ca el isi baga singur de prin conturi, FB, mail, etc... eu nu am bagat in veci date de nastere si le am! Si o sa iti arate garantat si la anu s.am.d. Pun passportul ramasag ;)

Sent from my Passport using Tapatalk
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: Blackberry Passport

Mesaj de cri.cri »

Asta este una dintre slăbiciunile OS10, zilele de naștere ale contactelor nu sunt preluate automat în calendar. Există însă o aplicație în BlackBerry World și anume MeeBirthdays care face acest lucru. Ce mai poți face însă este în calendar setezi un eveniment nou, cu durata toată ziua iar la repetare dai în fiecare an. Astfel va apărea în fiecare an în calendar.
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: Blackberry Passport

Mesaj de BBUser »

Nu te contrazic maestre insa crede-ma ca nu am bagat manual nici macar o zi de nastere si cu toate astea m-am trezit ca ma anunta de ele. Pe partea cealalta daca ma intereseaza persoana, ii tin minte ziua de nastere, nu am nevoie de vreo aplicatie sa imi spuna. Dar na, it's me who don't give 2 roni pe chestiile astea! E fix ca si cu ziua de nastere de pe FB, daca o scoti, cine stie iti da telefon si iti ureaza, cine iti scrie pe perete ca asa a vazut la altii e zero barat! Peace!

Sent from my Passport using Tapatalk
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: Blackberry Passport

Mesaj de cri.cri »

Nu ai băgat manual nici o zi de naștere deoarece îți sincronizezi contactele ori pe gmail, facebook, outlook șamd. În acest caz îți vor apărea în calendar. Dacă nu faci asta este destul de aiurea deoarece OS10 spre deosebire de OS7 nu e în stare să copieze zilele de naștere în calendar.
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: Blackberry Passport

Mesaj de BBUser »

Am bagat ieri una manual sa testez ce zice colegul, dupa care am verificat in calendar la anu' si nu apare, acum oi vedea la anu, daca nu uit sa verific :) :) Cum ziceam, I don't give 2 ron's pe treaba asta! Cine mii important am bagat la cap ziua de nastere!

Sent from my Passport using Tapatalk
Ambasadorul
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 75
Membru din: 03 Iul 2017, 21:55
Model BlackBerry: Blackberry Passport
OS: os 10.3.3.2137
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Hațeg

Re: Blackberry Passport

Mesaj de Ambasadorul »

Mulțumesc BBUser pentru ajutor oricum. Mulțumesc mult cri.cri. Folosesc aplicația de care mi-ați spus și este ok.
Ambasadorul
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 75
Membru din: 03 Iul 2017, 21:55
Model BlackBerry: Blackberry Passport
OS: os 10.3.3.2137
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Hațeg

Re: Blackberry Passport

Mesaj de Ambasadorul »

Iertați-mi îndrăzneala dar apelez la voi cu încredere pentru că aveți experiență!
De ce nu-mi permite să scriu unele contacte cu ă ș ț - mesajul este că sunt prea multe caractere.
?
Mulțam!
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: Blackberry Passport

Mesaj de cri.cri »

Trebuie să funcționeze, mie toate contactele îmi sunt scrise cu diacritice. Încearcă să-i dai un reset ținând apăsate ambele taste de volum cam 10 secunde.
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: Blackberry Passport

Mesaj de BBUser »

Al meu e sugativa, nu pricep ce a facut sistemul peste noapte cu datele oprite si pe bat save de mi-a halit 30% din baterie!
IMG_20170826_073500.png
IMG_20170826_073400.png
Sent from my Passport using Tapatalk
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Ioan Calin
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Sep 2014, 11:55
Localitate: Timisoara

Re: Blackberry Passport

Mesaj de Ioan Calin »

BBUser scrie:Al meu e sugativa, nu pricep ce a facut sistemul peste noapte cu datele oprite si pe bat save de mi-a halit 30% din baterie!
IMG_20170826_073500.png
IMG_20170826_073400.png
Sent from my Passport using Tapatalk
Am pățit și eu așa. De la 100 la 50 peste noapte. Am dat resetare și și-a revenit.
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Passport”