camera principala passport

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Passport
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
alexandru rusu
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 20 Noi 2017, 23:03
Model BlackBerry: passport
OS: os 10
Retea GSM: Telekom

camera principala passport

Mesaj de alexandru rusu »

Salut, folosesc de ceva timp un passport silver, totul bine și frumos pana a căzut cam de la 2,5 metri direct pe gresie în timp ce avea lanterna aprinsa. Aparent fără probleme de functionare după trântă. Am închis lanterna după care la prima utilizare a camerei principale am remarcat ca nu mai focalizează. Am restarat telefonul iar acum camera nici nu se deschide și blitzul nu merge, este efectiv inactiv și pe display. Considerați ca va mai funcționa blitzul dacă înlocuiesc camera? Bineînțeles dacă o găsesc, pana acum nu am găsit nicăieri o camera principala. Deci cine are una as fi recunoscător. Multumesc
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: camera principala passport

Mesaj de cri.cri »

E greu de spus dacă va funcționa. Problema cea mai mare este lipsa pieselor de schimb pentru Passport și Passport SE. Mă îndoiesc să găsești dar iți doresc multă baftă.
Eu am avut nevoie la SE de partea de plastic care acoperă cardul SD și cartela SIM deoarece și al meu a făcut cunoștință cu pământul. Am căutat de nebun, in final am găsit-o pe aliexpress în China. Am comandat-o (18€) pe 27 septembrie și nici acum nu am primit-o... Între timp am vândut SEul....
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Passport”