Primele Specificații BlackBerry Slider(code name Venice)

Discutii generale despre primul telefon BlackBerry care ruleaza Android
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: Primele Specificații BlackBerry Slider(code name Venice)

Mesaj de cri.cri »

Felicitări Cătălin! Crede-mă nu vei regreta deși când îl vei vedea te vei speria de el dar cel mult după 3 zile vei vedea ce bijuterie ții în mâini.
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Primele Specificații BlackBerry Slider(code name Venice)

Mesaj de Catalin »

Stiu ca e bijuterie. M-am jucat pe unul. Mi-as fi dorit varianta Silver... arata mortal.
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Primele Specificații BlackBerry Slider(code name Venice)

Mesaj de Catalin »

Stiri,stiri,stiri ;)

[video]https://www.youtube.com/watch?v=vkX0YY7jLSs[/video]
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: Primele Specificații BlackBerry Slider(code name Venice)

Mesaj de cri.cri »

Da peste tot în lume presa vuiește, sper să aibă succes. În cel mai mare forum Android din Germania reacțiile sunt pozitive să vedem ce va aduce viitorul.
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Re: Primele Specificații BlackBerry Slider(code name Venice)

Mesaj de Static »

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Gadge ... cu+Android" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Primele Specificații BlackBerry Slider(code name Venice)

Mesaj de Catalin »

In Google Play se tot inmultesc aplicatiile specifice Blackberry. Viitorul suna bine.

https://play.google.com/store/apps/deve ... ry+Limited" onclick="window.open(this.href);return false;

Am intrat de pe un Samsung si apar doar 2-3 in lista, cred ca apar doar daca ai Priv.
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: Primele Specificații BlackBerry Slider(code name Venice)

Mesaj de cri.cri »

Așa este, deocamdată sunt doar pentru Priv. Cred(și sper) însă că BlackBerry le va face disponibile(contra cost) pentru toate smartphone-urile cu android.
Din câte am auzit se pare că Priv va fi disponibil începând cu 6 noiembrie.
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Primele Specificații BlackBerry Slider(code name Venice)

Mesaj de Catalin »

Da, pe 6 va fi lansat si din 9 noiembrie va începe sa apara pe piata.
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
danielcarpo
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 19
Membru din: 28 Sep 2014, 20:51

Re: Primele Specificații BlackBerry Slider(code name Venice)

Mesaj de danielcarpo »

Eu sunt nehotărât. Imi place cum arata BB Priv. Am butonat , am testat ...singurul lucru ce m-ar face sa trec la android e acest BlackBerry. Imi place mult de tot Passport dar am folosit un q 10 o perioada , telefonul principal e un wp8/1 dar cu toata frumusetea lui lipsa aplicatiilor pe ambele platforme wp si BB 10 e decisiva sa nu revin pe bb10.

Acum in leg cu Priv-ul . E android. Striga in toat meniul si sub meniurile. Încâlcit , încărcat singurul lucru blackbery e tastatura vituala. O minunatie. Sunt f nehotărât. Eram pe punctul de a-mi face precomanda de Lumia 950xl dar sistemul nu mi-a dat accept , moment in care am văzut Priv. Si primul lucru e aspectul. Mi-a plăcut. E altceva ca design. Iar in momentul asta chiar dc il trage in jos e si singurul cel,tine in viata. Cred ca intelegeti jocul de cuvinte si ideea expusa. Nube la fel de fluent , fluid fata de bb10 dar aplicatiie si posibilitatea de a creste plăcut sub tutela blackberry e un punct major



Lumia 950xl in schimb are multe atuuri. Mai finut , incarcarcare qi usb tip C, camera photo , sistemul mult mai matur fata de wp8.1, continuum, usb otg. Sistemul e f bun , sunt foarte multumit de wp8.1 chiar dc uneori simt lipsa de aplicatii.



Ceva păreri?
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Primele Specificații BlackBerry Slider(code name Venice)

Mesaj de Catalin »

Salut. Windows Mobile nu am avut pana acum deci nu stiu cum este. Android? Dupa 3 luni de utilizare, orice telefon ar fi el trebuie readus la setarile din fabrica ca sa te mai tina 3 luni fara sa se blocheze sau sa mearga din ce in ce mai greu. Sincer sa fiu Android nu mai imi trebuie. Am avut si Htc si Samsung.

Referitor la BB10, adevarat ca nu sunt multe aplicatii. Dar se misca absolut impecabil. Niciodata nu mi s-a blocat. Merge la fel ca in prima zi fata de Android. Sunt cateva aplicatii pe care le-as fi vrut si nu le pot avea, dar asta este... pot si fara ele.Passport este cel mai frumos si performant Blackberry din toate timpurile. Un design unic.

Eu zic sa incerci Blackberry Priv. Poate au redefinit Androidul. Poate e mai curat si mai fluid ca pe Samsung sau altele. Cine stie... Oricum terminalul arata super bine.
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Priv”