Prezentarea BlackBerry Priv - Quo vadis BlackBerry?

Discutii generale despre primul telefon BlackBerry care ruleaza Android
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Prezentarea BlackBerry Priv - Quo vadis BlackBerry?

Mesaj de Catalin »

Nu cred ca va veni...
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Re: Prezentarea BlackBerry Priv - Quo vadis BlackBerry?

Mesaj de Static »

Da, nici eu nu cred . dar dacă ar scoate un telefon ieftin cu Android BB eu zic ca ar rupe.
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Prezentarea BlackBerry Priv - Quo vadis BlackBerry?

Mesaj de Catalin »

sa vedem ce o fi cu asta... mi-ar place si mie, la inceput o sa fie destul de scump in Romania probabil...
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: Prezentarea BlackBerry Priv - Quo vadis BlackBerry?

Mesaj de cri.cri »

Mă îndoiesc să scoată oficial AndroidBB pentru celelalte telefoane , hardul e prea vechi iar android mănâncă mult mai multe resurse decât OS10. Singurul care ar merge ar fi Passport.
Referitor la preț mă repet: răbdare deoarece prețurile la BlackBerry scad vertiginos din păcate.
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Prezentarea BlackBerry Priv - Quo vadis BlackBerry?

Mesaj de Catalin »

Un proaspat utilizator de Priv:
Honestly... I was so excited to pick up my Priv today. Got it home, hooked it up to WiFi and let it do its updates.

After it settled it I did the basic setup. Google account, BBM setup, etc.

What a disappointment. I've never really used Android much before, but it is quite clear that BB10 and.. OMG.. even iOS is was more user friendly.

I know Blaize did a review, but my own review is a different story.

I couldn't get it too hook up to my work Exchange account. What took my Passport a few minutes was impossible with the Priv. Same settings, no luck. The only email that works is GMail.

The Hub is a joke. There is no BlackBerry in this device. Except for the DTeck app everything else is just clunky Android.

The physical keyboard is cramped. After coming from a Passport, this thing is terrible. The virtual keyboard is better.

I'm returning it tomorrow.

The Passport is the best device BlackBerry ever made.
Incep si comentariile negative...
sursa
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: Prezentarea BlackBerry Priv - Quo vadis BlackBerry?

Mesaj de BBUser »

Pai si la ce va asteptati de un Android??

Sent from my Passport using Tapatalk
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Prezentarea BlackBerry Priv - Quo vadis BlackBerry?

Mesaj de Catalin »

Din capitolul "Pe cine mai copiem azi". Niste baieti pe youtube viseaza. De la 0.44 face comparatie cu Priv.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=L0zRr1j ... nel=Curved[/video]
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
delije89
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 06 Iun 2016, 11:55
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.2.2836
Retea GSM: Vodafone

Re: Prezentarea BlackBerry Priv - Quo vadis BlackBerry?

Mesaj de delije89 »

Salut, am și eu o problema și va rog sa ma ajutați cu un sfat. Sunt la al 4-lea terminal BlackBerry și ma încăpățânez cât pot de tare sa nu stau cu turma, drept urmare de o săptămână sunt posesorul unui priv. Ce ma deranjează este ca nu găsesc o amarata folie care sa se potrivească. Am cumpărat vreo 3. Cea din sticla (temperate glass) se lipește doar pe margini și ecranul își pierde din sensibilitate iar celelalte din plastic se aplica doar pe suprafața plana. Sa renunț la folie și să-i pun o carcasa tip portofel? Acum am una cu șină de plastic care e cam urâtă. Știți cuma vreun magazin în București în care vânzătorul sa nu se uite ca vita când cer accesorii pt BlackBerry și unde pot să-mi rezolv problema? M-am obișnuit relativ repede cu androidul dar sincer BlackBerry cu android e exact ca un Aston Martin cu motor diesel. Va multumesc!
Avatar utilizator
DANG3R
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 387
Membru din: 02 Mai 2015, 00:02
Model BlackBerry: Z10
OS: 10.3.3.2205
Retea GSM: Telekom
Localitate: Alexandria

Re: Prezentarea BlackBerry Priv - Quo vadis BlackBerry?

Mesaj de DANG3R »

delije89 scrie:Salut, am și eu o problema și va rog sa ma ajutați cu un sfat. Sunt la al 4-lea terminal BlackBerry și ma încăpățânez cât pot de tare sa nu stau cu turma, drept urmare de o săptămână sunt posesorul unui priv. Ce ma deranjează este ca nu găsesc o amarata folie care sa se potrivească. Am cumpărat vreo 3. Cea din sticla (temperate glass) se lipește doar pe margini și ecranul își pierde din sensibilitate iar celelalte din plastic se aplica doar pe suprafața plana. Sa renunț la folie și să-i pun o carcasa tip portofel? Acum am una cu șină de plastic care e cam urâtă. Știți cuma vreun magazin în București în care vânzătorul sa nu se uite ca vita când cer accesorii pt BlackBerry și unde pot să-mi rezolv problema? M-am obișnuit relativ repede cu androidul dar sincer BlackBerry cu android e exact ca un Aston Martin cu motor diesel. Va multumesc!
Pe asta ai incercat-o? http://www.emag.ro/folie-protectie-stic ... DQTKL2BBM/" onclick="window.open(this.href);return false;
Trimis de pe telefonul smartphone BlackBerry 10.
delije89
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 06 Iun 2016, 11:55
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.2.2836
Retea GSM: Vodafone

Re: Prezentarea BlackBerry Priv - Quo vadis BlackBerry?

Mesaj de delije89 »

Da, despre asta vorbeam. Se lipește doar pe margini iar pe mijloc rămâne spațiu pe sub ea, astfel incat atunci când apeși pe display aceasta se mișcă. Plus ca sensibilitatea ecranului e scazuta.
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Priv”