[SONDAJ] Vei cumpara un BlackBerry cu Android?

Discutii generale despre primul telefon BlackBerry care ruleaza Android
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.

Vei cumpara un BlackBerry cu Android?

Da
13
36%
Nu, raman la OS BlackBerry
11
31%
Poate incerc si un BlackBerry cu Android
12
33%
 
Voturi totale: 36

Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

[SONDAJ] Vei cumpara un BlackBerry cu Android?

Mesaj de Catalin »

Tu fiind un impatimit OS10 sau in general OS-ului Blackberry, crezi ca este o idee buna ca BlackBerry trece si pe Android ca sa mai castige din terenul pe care l-a pierdut in fata celorlati competitori?
Tu vei cumpara un terminal cu Android? Te invitam sa votezi si sa iti spui si parerea daca vrei, in acest Sondaj.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=Xl-Zyy16Jn8[/video]
[video]https://www.youtube.com/watch?v=5nO8EdLtJj0[/video]
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Re: [SONDAJ] Vei cumpara un BlackBerry cu Android?

Mesaj de Static »

Eu am votat DA.

In alta ordine de idei: cumparatorii BB se vor imparti in doua.
O parte traditionalisti, vor ramane la valori consacrate BB, respectiv tastatura fizica, SO BB si securitate.
Cealalta parte va saluta trecerea la Android.
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: [SONDAJ] Vei cumpara un BlackBerry cu Android?

Mesaj de cri.cri »

Am votat cu da deși habar nu am dacă este o idee bună ca BlackBerry să treacă pe Android. Viitorul ne va arăta. Mi-aș dori să aibă succes astfel încât să-și permită să facă și telefoane cu OS10. În cazul în care BlackBerry va trece definitiv pe Android, este foarte probabil că voi cumpăra unul(dar asta doar după ce mica mea colecție BlackBerry își va da duhul) deoarece Apple iOS și Windows 10 nu mă încântă cu toate restricțiile lor. Alte sisteme mobile ca Jolla , Ubuntu sau Firefox nu mă interesează deoarece nu am timpul necesar să fac încercări cu sisteme în fașă. Iar dacă tot e să aleg un Android, de ce nu de la BlackBerry ?
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: [SONDAJ] Vei cumpara un BlackBerry cu Android?

Mesaj de BBUser »

Nu vad de ce un utilizator de BlackBerry si-ar cumpara un device cu Android. Poate utilizatorii de Android.

Sent from my Passport using Tapatalk
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: [SONDAJ] Vei cumpara un BlackBerry cu Android?

Mesaj de cri.cri »

@mmzamfir
Întrebarea este ce faci în cazul în care în 1-2-3 ani nu mai există device-uri cu OS10 ? Ce alternative ar fi?
Eu prefer un Android securizat de BlackBerry decât niciun BlackBerry. Dar fiecare are libertatea să aleagă ce e mai bine pentru el.
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Re: [SONDAJ] Vei cumpara un BlackBerry cu Android?

Mesaj de Static »

cri.cri scrie:...... deoarece Apple iOS și Windows 10 nu mă încântă cu toate restricțiile lor. .....
In acest moment ma dau pe un Lumia 925 cu Windows 10 Mobile.
Nu stiu de ce spui de restrictii la WM10 dar este absolut senzational!

Intreaga interfata este schimbata, posibilitatile de customizare sunt foarte mari acum.
Noul browser Edge este ABSOLUT SENZATIONAL, rapiditate, securitate, simplitate.
Microsoft Outlook Mobile, conturi unificate, aspect business, functionalitate superba.
Microsoft Office integrat, nici nu stiu ce sa mai zic.

Pana una alta (Z30) stau pe Lumia cu WM10...
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: [SONDAJ] Vei cumpara un BlackBerry cu Android?

Mesaj de BBUser »

Pai o sa fie deviceuri cu BlackBerry os zeci de ani de acum incolo, os10 este pe piata de mai bine de 3ani si cu toate astea se vand os7 si ai optiuni de bis asa ca...sa ne bucuram de prezent, cu siguranta viitorul va fi bun pt BlackBerry.

Sent from my Passport using Tapatalk
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: [SONDAJ] Vei cumpara un BlackBerry cu Android?

Mesaj de cri.cri »

@static
Adi de exemplu faptul că nu este posibilă sincronizarea off-line cu outlook 2010. Ce faci dacă nu ai posibilitatea sau nu vrei să sincronizezi în cloud? Sau problema aplicațiilor importante(pentru unii) inexistente(asemanator BlackBerry) . Nu vreau să spun că Windows 10 este slab dar mai trebuie perfecționat. În cazul în care aș renunța la BlackBerry aș dori un sistem fără restricții și SIGUR dpdv al securității (ca Priv).
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Re: [SONDAJ] Vei cumpara un BlackBerry cu Android?

Mesaj de Static »

cri.cri scrie:@static
Adi de exemplu faptul că nu este posibilă sincronizarea off-line cu outlook 2010. Ce faci dacă nu ai posibilitatea sau nu vrei să sincronizezi în cloud? Sau problema aplicațiilor importante(pentru unii) inexistente(asemanator BlackBerry) . Nu vreau să spun că Windows 10 este slab dar mai trebuie perfecționat. În cazul în care aș renunța la BlackBerry aș dori un sistem fără restricții și SIGUR dpdv al securității (ca Priv).
Sincronizare off-line? Nu inteleg. Ca sa te poti sincroniza trebuie sa fii online la orice client de email, pe orice platforma.
In Magazinul WM gasesti ABSOLUT toate aplicatiile de care ai nevoie. ABSOLUT toate. Sigur, poate nu gasesti jocuri temebele gen iFart dar aplicatii gasesti tot ce doresti.
Cat despre siguranta in ziua de azi, mi-e indiferent. Nu am nic de ascuns si nu stiu cine si-ar bate capul sa-mi citeasca emailurile. Pur si simplu nu sunt atat de interesant pentru hackeri.
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: [SONDAJ] Vei cumpara un BlackBerry cu Android?

Mesaj de cri.cri »

Sincronizare cu adresele, calendarul din Outlook 2010 de pe pc nu Outlook 365, sau alte soluții de cloud . La fel cum faci cu BlackBerry Link. Cât despre aplicații actual pe BlackBerry nu-mi lipsește nimic și mă îndoiesc că pe Windows mi-ar lipsi ceva.
În ceea ce privește securitatea nici eu nu-mi fac griji deocamdată, deoarece am un BlackBerry și știu să îl folosesc. Am să revin cu un nou thread referitor la securitatea din ziua de azi...
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Priv”