WhatsApp renunta la OS10

Discutii despre aplicatii si jocuri pentru telefoanele BlackBerry cu OS 10
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ioan Calin
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Sep 2014, 11:55
Localitate: Timisoara

Re: WhatsApp renunta la OS10

Mesaj de Ioan Calin »

cri.cri scrie:Vești proaste pentru cei care vor să utilizeze mai departe WA pe OS10 :
Derek Konigsberg, software engineer la Whatsapp, a postat un mesaj pe crackberry, în care spune clar că WA pentru OS10 va funcționa după 1 ianuarie doar pentru o perioada de gratie de 2 săptămâni.
Totodată mai spune că cei care vor să utilizeze versiunea apk trebuie să o instaleze înainte de 31 decembrie.
Deci daca instalez apk-ul de Whatsapp după 1 ianuarie 2018, sunt șanse să nu meargă? O am deja instalată pe Passport si am si waafix aia. Sa nu o sterg, să înțeleg, că nu mai merge reinstalată?

Trimis de pe Huawei Mate 9
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: WhatsApp renunta la OS10

Mesaj de cri.cri »

Dacă ai instalat-o deja va funcționa, cât timp însă nu se știe. Din câte știu, Whatsapp au posibilitatea de a bloca telefoanele cu sistemele de operare pe care nu le doresc, așa că teoretic ar putea bloca și varianta apk pe OS10.
În cel mult două săptămâni și vreo câteva zile vom afla mai multe.
jonathan12
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 26 Sep 2016, 11:51
Model BlackBerry: Z10
OS: 10.3.3.746
Retea GSM: Orange

Re: WhatsApp renunta la OS10

Mesaj de jonathan12 »

Salutare ,
A gasit cineva o modalitate sa functioneze WA . La mine a mers pana ieri de astazi zice ca nu mai pot trimite mesaj prin aplicatie.
ideea este ca inca se deschide aplicatia !
Avatar utilizator
Ioan Calin
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Sep 2014, 11:55
Localitate: Timisoara

Re: WhatsApp renunta la OS10

Mesaj de Ioan Calin »

jonathan12 scrie:Salutare ,
A gasit cineva o modalitate sa functioneze WA . La mine a mers pana ieri de astazi zice ca nu mai pot trimite mesaj prin aplicatie.
ideea este ca inca se deschide aplicatia !
Pot trimite mesaje, dar apar erori când trimiți media. Deși am aplicația aia patch-uita cu waafix de pe Blackberry World. Mergea până ieri, repet.

Trimis de pe Huawei Mate 9
ionak
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 14
Membru din: 02 Iun 2016, 12:30
Model BlackBerry: Passport / Z10 / Q5
OS: 10.3.2.2836
Retea GSM: Digi Mobil

Re: WhatsApp renunta la OS10

Mesaj de ionak »

La mine pe Passport și q5 a încetat să mai funcționeze de la începutul anului, am instalat aplicația de pe magazin play pe Passport (cred ca pe 5-6 ianuarie), și îmi merge bine deocamdată, fișiere nu am trimis încă, dar am primit și le deschide fără probleme
Update : aplicația din magazin play este la zi cu actualizările, am instalat Whatsfixer din BBWorld ,si îmi funcționează pe Passport fără probleme, cu excepția apelului video, în rest se pot primi și trimite fișiere, înregistrări vocale....
Ultima oară modificat 08 Feb 2018, 18:41 de către ionak, modificat 1 dată în total.
jonathan12
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 26 Sep 2016, 11:51
Model BlackBerry: Z10
OS: 10.3.3.746
Retea GSM: Orange

Re: WhatsApp renunta la OS10

Mesaj de jonathan12 »

Salutare ,
am instalat .apk-ul de mai jos si functioneaza inca nu am pritmit un mesaj cu limitarea WA.

http://downloadapk.net/down_WhatsApp-Messenger.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Scrie răspuns

Înapoi la “Aplicatii pentru BlackBerry 10”