Cum instalam whatsapp pe BlackBerry 10?

Discutii despre aplicatii si jocuri pentru telefoanele BlackBerry cu OS 10
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Magdalena C.
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 22 Ian 2018, 15:23
Model BlackBerry: Leap
OS: BlackBerry 10
Retea GSM: Vodafone

Cum instalam whatsapp pe BlackBerry 10?

Mesaj de Magdalena C. »

Bună ziua! Cum ați rezolvat problema whatsapp -ului având în vedere că de luna aceasta nu mai funcționează pe BlackBerry 10? Vă rog să mă ajutați dacă ați găsit o soluție. Mulțumesc! O zi bună! Magda C.
esenul
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 16 Ian 2018, 22:37
Model BlackBerry: Passport Silver
OS: 10
Retea GSM: Orange

Re: Cum instalam whatsapp pe BlackBerry 10?

Mesaj de esenul »

Buna, Magdalena!
La mine a fost cam asa. Nu mai functiona Whatsapp, l-am dezinstalat. Cum am reusit: am dat cautare pe Google de whatsapp.apk pentru android, am downloadat, am instalat. Apoi am instalat whatsup10 fixer (il gasesti in BlackBerry world, am apasat cele doua butoane si apoi am deschis whatsapp, care mi a cerut datele de identificare, etc. Si a functionat. Singura problema e ca nu pot trimite cu whatsap nou fisiere media, dar cred ca va functiona in viitor. Cum whatsup 10 fixer, spune-se, e creeat pentru rezolvare problemei asteia si la mine nu functioneaza inca, cred ca e de ajuns sa instalezi doar aplicatia whatsapp.apk pentru android si mai vedem cum e viitorul. Sper ca am fost explicit. Bafta!
Avatar utilizator
Ioan Calin
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Sep 2014, 11:55
Localitate: Timisoara

Re: Cum instalam whatsapp pe BlackBerry 10?

Mesaj de Ioan Calin »

esenul scrie:Buna, Magdalena!
La mine a fost cam asa. Nu mai functiona Whatsapp, l-am dezinstalat. Cum am reusit: am dat cautare pe Google de whatsapp.apk pentru android, am downloadat, am instalat. Apoi am instalat whatsup10 fixer (il gasesti in BlackBerry world, am apasat cele doua butoane si apoi am deschis whatsapp, care mi a cerut datele de identificare, etc. Si a functionat. Singura problema e ca nu pot trimite cu whatsap nou fisiere media, dar cred ca va functiona in viitor. Cum whatsup 10 fixer, spune-se, e creeat pentru rezolvare problemei asteia si la mine nu functioneaza inca, cred ca e de ajuns sa instalezi doar aplicatia whatsapp.apk pentru android si mai vedem cum e viitorul. Sper ca am fost explicit. Bafta!
Trebuie sa ai card in telefon și merge să trimiți și fișiere media. La mine merge pe Passport cu soluția de mai sus, dar, repet, trebuie sa ai card micro SD in telefon.

Trimis de pe Huawei Mate 9
Magdalena C.
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 22 Ian 2018, 15:23
Model BlackBerry: Leap
OS: BlackBerry 10
Retea GSM: Vodafone

Re: Cum instalam whatsapp pe BlackBerry 10?

Mesaj de Magdalena C. »

Vă mulțumesc pentru răspuns. O să încerc și vă spun ce am obținut.
Magdalena C.
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 22 Ian 2018, 15:23
Model BlackBerry: Leap
OS: BlackBerry 10
Retea GSM: Vodafone

Re: Cum instalam whatsapp pe BlackBerry 10?

Mesaj de Magdalena C. »

Nu am mai avut răbdare și am încercat imediat. A funcționat instalarea fără probleme. Pot primi fișiere media, dar nu pot trimite deși am Micro SD în telefon. Sper ca în viitor să se rezolve problema. Mii de mulțumiri! BlackBerry 10 supraviețuiește! :)
Magdalena C.
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 22 Ian 2018, 15:23
Model BlackBerry: Leap
OS: BlackBerry 10
Retea GSM: Vodafone

Re: Cum instalam whatsapp pe BlackBerry 10?

Mesaj de Magdalena C. »

Bună dimineața! Revin cu informații folositoare pe tema whatsapp. Nu mă împăcam cu gândul că nu pot trimite fișiere media. Am văzut în BlackBerry World aplicația WhatsFixer, am dezinstalat aplicația anterioara whatsapp 10 fixer și am folosit-o pe aceasta. Acum pot să primesc și să trimit fișiere media. E super! Baftă tuturor utilizatorilor de BlackBerry 10. Mulțumesc pentru sfat! O zi bună tuturor!
mihai50
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 21 Ian 2018, 12:25
Model BlackBerry: leap
OS: blackberry os 10.3.3
Retea GSM: Vodafone
Localitate: Bucuresti

Re: Cum instalam whatsapp pe BlackBerry 10?

Mesaj de mihai50 »

Salutare,
Asa cum s-a mai spus de alti utilizatori,instalarea WhatsApp merge fara probleme,pot primi text si media dar nu pot trimite ..am incercat si Whats Fixer si WhatsApp 10 Fixer cu nici unul nu pot trimite media,doar texte!

Multumesc pentru informatii,bun si asa,macar pot trimite si primi texte!
Avatar utilizator
Ioan Calin
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Sep 2014, 11:55
Localitate: Timisoara

Re: Cum instalam whatsapp pe BlackBerry 10?

Mesaj de Ioan Calin »

Magdalena C. scrie:Bună dimineața! Revin cu informații folositoare pe tema whatsapp. Nu mă împăcam cu gândul că nu pot trimite fișiere media. Am văzut în BlackBerry World aplicația WhatsFixer, am dezinstalat aplicația anterioara whatsapp 10 fixer și am folosit-o pe aceasta. Acum pot să primesc și să trimit fișiere media. E super! Baftă tuturor utilizatorilor de BlackBerry 10. Mulțumesc pentru sfat! O zi bună tuturor!
Exact asta e soluția! What's Fixer. La mine a mers din prima. Din păcate, de la sfârșitul anului 2019 se închide și magazinul lor de aplicații, care, deși era limitat,macar aveai de unde lua una alta. Desi acum am Huawei Mate 9 și Passport, ma bate un gând de un Blackberry Motion. Cred că e o alegere buna pe termen lung.

Trimis de pe Huawei Mate 9
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: Cum instalam whatsapp pe BlackBerry 10?

Mesaj de cri.cri »

Sincer, pe termen lung nici un BlackBerry actual nu merită investiția: chiar BlackBerry au spus că fiecare smartphone va primi doar 2 ani update-uri. La o așa politică și preturi, mă mir că mai există oameni care mai cumpără BlackBerry indiferent de ce firmă sunt produse.
Avatar utilizator
Ioan Calin
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Sep 2014, 11:55
Localitate: Timisoara

Re: Cum instalam whatsapp pe BlackBerry 10?

Mesaj de Ioan Calin »

cri.cri scrie:Sincer, pe termen lung nici un BlackBerry actual nu merită investiția: chiar BlackBerry au spus că fiecare smartphone va primi doar 2 ani update-uri. La o așa politică și preturi, mă mir că mai există oameni care mai cumpără BlackBerry indiferent de ce firmă sunt produse.
Înainte de mate 9 am avut Mate 8, și asta nu mai primește update la Oreo. Mate 9 a primit acum recent update, cred că nimeni nu mai tine acum un telefon mai mult de doi ani. Zic "cred", dar wife are un Samsung S5 de aproape trei ani :)))

Trimis de pe Huawei Mate 9
Scrie răspuns

Înapoi la “Aplicatii pentru BlackBerry 10”