MESAJE PE MOTION

Discutii generale despre telefonul BlackBerry Motion
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
MMihaela
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 15 Feb 2018, 13:46
Model BlackBerry: Motion
OS: android 712
Retea GSM: Vodafone

MESAJE PE MOTION

Mesaj de MMihaela »

Am de aproximativ o saptamana telefonul BBMotion . Inainte am folosit un BB Q10 si totul era bine si frumos pana cand nu am mai putut folosi Whatsapp si am fost nevoita sa iau alt tel mai performant .Acum-dezamagire totala , am fost nevoita sa schimb parolele la conturile de mail , si de unde aveam cont pe yahoo , acum primesc notificarile de pe yahoo in contul de gmail .
2 . nu reusesc de nici un fel sa aduc in Hub contul de mail Yahoo , imi tot zice sa actualizez setarile contului si sa incerc din nou , iar dupa ce intru pe setari si validez din nou parola imi spuce acelasi lucru -ca autentificarea a esuat si sa actualizez setarile
3. cand trimit mesaje , daca vreau sa trimit un numar de telefon pe care il am in contacte nu am nicaieri "agrafa " ca sa pot atasa nr din contacte - cum era la Q10 . Sau poate exista alt mod de atasare a diverselor chestii si nu imi dau seama cum se face .
Pe scurt - ma gandesc la cei 2150 lei pa care i-am dat pe tel , ca as fi putut sa le gasesc o modalitate mai inteligenta sa-i cheltuiesc .
daca ma poate lumina cineva cum sa fac , multumesc anticipat
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: MESAJE PE MOTION

Mesaj de cri.cri »

Bună Mihaela și bun venit pe forum.

Referitor la integrarea contului Yahoo în hub, trebuie să mergi înainte pe contul tău de Yahoo online și să permiți la setările de securitate, aplicațiilor cu caracteristici de securitate redusă, să acceseze contul de mail. După ce faci asta va funcționa, fără probleme.

Dacă vrei să trimiți un contact, în aplicația contacte, faci click pe contactul pe care vrei să-l trimiți după care click pe cele 3 puncte verticale, partajați iar apoi alegi aplicația cu ajutorul căreia vrei să trimiți contactul.
MMihaela
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 15 Feb 2018, 13:46
Model BlackBerry: Motion
OS: android 712
Retea GSM: Vodafone

Re: MESAJE PE MOTION

Mesaj de MMihaela »

in account security la "manage where you receive notification " este trecut si Blackberry BBD100-1 . Probabil in alta parte trebuie modificat ceva .
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: MESAJE PE MOTION

Mesaj de cri.cri »

Intră pe yahoo.com , nu pe mail.
La pagina de start, în dreapta faci click pe numele tău, după care click pe account informations. În stânga alegi account security iar apoi sub punctul cu verificarea în doi pași este punctul cu aplicațiile cu caracteristicile de securitate mai scăzute( nu știu exact cum se numește mie îmi apare pe germană).
MMihaela
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 15 Feb 2018, 13:46
Model BlackBerry: Motion
OS: android 712
Retea GSM: Vodafone

Re: MESAJE PE MOTION

Mesaj de MMihaela »

Multumesc , in sfarsit am reusit . Poate acum o sa reusesc sa ma bucur de telefon .
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: MESAJE PE MOTION

Mesaj de cri.cri »

Cu plăcere, ăsta este rostul unui forum, a ne ajuta între noi.
Cum te-ai obișnuit cu mărimea telefonului, ținând cont că ai trecut la el de pe Q10? Nu ți se pare cât o cărămidă?
În orice caz, sper să te bucuri cât mai mult de el.
Avatar utilizator
Ioan Calin
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Sep 2014, 11:55
Localitate: Timisoara

Re: MESAJE PE MOTION

Mesaj de Ioan Calin »

Bună, cum e telefonul ca și....telefon? Semnal, baterie, acustică?

Sent from my Passport using Tapatalk
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: MESAJE PE MOTION

Mesaj de BBUser »

Te-ai cam pripit, watsapul merge pe os10 .
Eu dupa 4 luni de Android inca nu m-am acomodat....
Succes!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
MMihaela
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 15 Feb 2018, 13:46
Model BlackBerry: Motion
OS: android 712
Retea GSM: Vodafone

Re: MESAJE PE MOTION

Mesaj de MMihaela »

Pai... cand mi-a predat curierul telefonul am avut un soc cand am vazut cat e de mare .Nu stiam daca sa il pastrez . Dar daca l-am cumparat - musai sa il folosesc .
Pana acum pot spune ca m-am obisnuit cat de cat cu folosirea lui . sunt multumita de rapiditatea lui , si pozele sunt ok , nu vad vreo diferenta intre pozele facute cu el si telefonul sotului- Samsung S 7 .Si aud si sunt auzita f bine. Bine ca are multitasking - e foarte folositoare chestia asta .
Inca nu m-am obisnuit cu notificarile- ledul e f mic si nu prea se vede , trebuie verificat telefonul periodic sa vad dc am mail-uri sau mesaje . La celalalt imi dadeam seama imediat dupa culoarea ledului ce era nou pe telefon -apel pierdut sau mail . La Motion inca lucrez la treaba asta .
Mai stam de vorba cam peste o luna si va zic cum a evoluat prietenia cu acest telefon .
Ar fi o treaba buna daca cei de la Blackberry ar scoate o varianta mai mica , mai de purtat in buzunar al acestui telefon .
Avatar utilizator
Ioan Calin
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Sep 2014, 11:55
Localitate: Timisoara

Re: MESAJE PE MOTION

Mesaj de Ioan Calin »

Mulțumesc. Eu ce sa zic, am (si) un Huawei Mate 9, chiar mai mare. As fi dispus sa îl dau pe un Motion, atât de mult îmi place Motion-ul. Acum sunt (din nou) pe Passport. De vis.

Sent from my Passport using Tapatalk
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Motion”