Baterie slaba

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 9700
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
mnzwu
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 32
Membru din: 30 Mar 2012, 15:41

Mesaj de mnzwu »

iau in considerare ideile voastre, cand am postat eu nu am vazut raspunsul lui Dixon, iar bateria imi este planificata sa o achizitionez, nu e vorba de bani, o vreau originala!!
mnzwu
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 32
Membru din: 30 Mar 2012, 15:41

Mesaj de mnzwu »

iau in considerare ideile voastre, cand am postat eu nu am vazut raspunsul lui Dixon, iar bateria imi este planificata sa o achizitionez, nu e vorba de bani, o vreau originala!!
moroxp
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 17
Membru din: 19 Aug 2011, 15:37

Mesaj de moroxp »

am gasit problema: am intrat in optiuni si m-am uitat ce program mananca cel mai mult din memorie, era vb. bb messenger l-am dezinstalat si gata, oricum nu il foloseam (o luase razna nu inteleg de ce, sunt curios daca il instez iar cum se comporta) acum mai am 35% la baterie - l-am incarcat marti, deci a revenit la regimul normal de 5-6 zile.
mnzwu
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 32
Membru din: 30 Mar 2012, 15:41

Mesaj de mnzwu »

ce fain ar fi sa ma tina si pe mine asa mult bateria...
dar am sa-mi comand una noua...si am sa va spun cat ma tine!!
weekend placut!!
moroxp
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 17
Membru din: 19 Aug 2011, 15:37

Mesaj de moroxp »

@mnzwu unde este facut tel tau? dar bateria?
mnzwu
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 32
Membru din: 30 Mar 2012, 15:41

Mesaj de mnzwu »

Telefonul este facut in Mexic, iar bateria este facuta in Singapore finalizata in China!!
moroxp
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 17
Membru din: 19 Aug 2011, 15:37

Mesaj de moroxp »

Si la mine exact la fel scrie, telefonul este facut in Mexic iar bateria este facuta in Singapore finalizata in China. Eu l-am incarcat tot timpul doar cand bateria era rosie, cand avea mai putin de 10% asta pentru ca am observat ca tot ma tinea jumatate de zi chiar si cu 10% si am incercat sa il tin tot timpul inchis pe durata incarcarii poate asta este unul din motivele pentru care bateria mea tine atat de mult dupa aproape 2 ani.
mnzwu
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 32
Membru din: 30 Mar 2012, 15:41

Mesaj de mnzwu »

Sa stii ca eu am luat telefonul asta anul trecut, nu cred ca era nou! De la cine l-am luat spunea ca e venit de la asigurare, un telefon asigurat Orange! Fata l-a trimis la asigurare pt ca l-a scapat in apa! Daca e acelasi telefon si aceeasi baterie care a cazut in apa, nu stiu!!!
Ideea e ca pe mine, de cand am luat telefonul ma tine putin, respectiv max. 2 zile.
Nu am decat sa iuncerc un acumulator nou!
moroxp
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 17
Membru din: 19 Aug 2011, 15:37

Mesaj de moroxp »

aveti idee unde in setari trebuie sa umblu ca sa numai palpaie led-ul galden atunci cand se incarca? eu am tot cautat dar nu am gasit nimic.
mnzwu
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 32
Membru din: 30 Mar 2012, 15:41

Mesaj de mnzwu »

Nu cred ca poti! :(
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Bold 2 - Seria 9700”