Baterie slaba

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 9700
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

CIPa scrie:salut, multumesc pt promtitudine...am de 3 zile telefonul si l-am cumparat nou de la emag....daca nu reusesc sa rez problema asta il trimit maine inapoi la ei...
am intrat pe BlackBerry Link si-mi zice ca am cea mai noua versiune de soft respectiv 10.2.1.2977
Daca ai garantie cel mai bun lucru este sa-l trimiti la ei.
Si sfat: spune-le ca piersi semnalul uneori, ca Wi-Fi cade, etc. Sunt chestii care nu se pot testa pe loc asa ca sunt obligati sa-ti dea alt terminal.
Atentie BLACKBERRY NU REPARA, ei SCHIMBA terminalul!
Me like Berryes!
CIPa
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 26 Sep 2014, 13:06

Mesaj de CIPa »

salut...stiu asta cu garantia...de vreo 6 ani folosesc doar bb...as vrea sa rez asa cu softul sa nu raman fara tel zilele astea...abia am terminat de setat toate conturile,am pus folie pe el...etc...dar daca nu rez maine ma duc sa-l schimb...
acu descarc aplicatia si scriu ce am rez...daca pun softul asta pierd setarile?
ms
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

nu pierzi nimic, ca poti sa-l pui la loc pe ala original.
Insa iti mai recomand ceva: din BB Link incearca Reincarcare Sfotware Dispozitiv. S-ar putea sa-ti rezolve problema.
Me like Berryes!
CIPa
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 26 Sep 2014, 13:06

Mesaj de CIPa »

salut
am schimbat softul si tot nu mergea...incarca pana la81%
am dat telefonul inapoi si mi-am luat altul....sper asta sa mearga...
am intrat pe BlackBerry Link si-mi zice ca am cea mai noua versiune de soft respectiv 10.2.1.2977 ....ieri din ce mi_ai trimis era un soft mai nou...10.3.ceva...sa_l instalez direct pe asta?
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

ala e un leak OS, mai asteapta cateva zile, se aude ca pana joi iese 10.3 oficial.
Me like Berryes!
Avatar utilizator
Ioan Calin
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Sep 2014, 11:55
Localitate: Timisoara

Mesaj de Ioan Calin »

Din ce stiu si din ceea ce imi spune un prieten care are 9780, bateria e super buna la el. Eu cred ca nu e normal sa tina asa putin (in jur de 10 ore), nici macar Z10-le meu, recunoscut ca avand baterie slaba, nu tine asa putin. Eu zic ca e bateria de vina. Daca esti intr-o zona fara wifi, dezactiveaza-l, nu ai nevoie. Vechiul meu 9900 tinea mai mult de o zi, cu 3g activat, mailuri si bbm la greu, vorbit destul de mult (sunt traducator si primesc multe apeluri intr-o zi). De aia zic, 9780 e recunoscut ca "power horse" al BBRY. Nu are rost sa te chinui cu setarile, schimba bateria.
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Bold 2 - Seria 9700”