problema soft bb9500storm

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 9500
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
johnp
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 30 Sep 2012, 09:18
Localitate: p.neamt

problema soft bb9500storm

Mesaj de johnp »

Buna ziua tuturor,am un bb9500 storm ,am mai butonat la el prin aplicatii,sincer nu stiu unde am gresit ,cert e ca am inlocuit simul, pun bateria la loc se aprinde ledul rosu arata clepsidra dupa, incepe sa se incarce la un momentdat apare pe ecran ceva cu RESET dupa care o ia de la capat la nesfarsit.Ce sa fie,sigur e din soft,daca ma poate ajuta cineva,multumesc
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

Mesaj de stelian302 »

Ai schimbat cartela te referi la operator ,ai avut abonament de date inainte (BIS)?

Sent from my Blackberry Bold 9900.
johnp
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 30 Sep 2012, 09:18
Localitate: p.neamt

probleme soft bb9500 storm

Mesaj de johnp »

stelian302 scrie:Ai schimbat cartela te referi la operator ,ai avut abonament de date inainte (BIS)?

Sent from my Blackberry Bold 9900.

nu am avut ab de date am schimbat cu alta cartela dupa care am pus o la loc pe cea veche,am intrat sigur in ceva optiuni care l au deranjat...dar chiar asa de tare....las o naibiii pana acu n a mai facut asa ceva,poate are vreun buton sau functie de hardreset si eu nu stiu.Cert e ca are o zi aproape de cand l am lasat sa faca asa
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

Mesaj de stelian302 »

Eu am BB 9900 dupa ce am schimbat cartela ,(acelasi operator ,am si BIS ),imi aparea hard reset dar parca mai era o optiune si dupa ce am inregistrat cartela si-a revenit.

Sent from my Blackberry Bold 9900.
johnp
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 30 Sep 2012, 09:18
Localitate: p.neamt

probleme soft bb9500 storm

Mesaj de johnp »

te mai deranjez cu o intrebare, are buton de hardreset tel asta sau il izbesc de toti peretii?
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

Mesaj de stelian302 »

Daca intri in el la securitate are o optiune de a sterge datele de pe el cardul,contacte s.a.m.d..Buton pentru hard reset nu are.Nu stiu ca sa zic incearca sa scoti bateria ,aprindel din nou poate ti-l vede blackberry descktop manager ,schimba portul usb si incearca sa instalezi OS-ul din nou.

Sent from my Blackberry Bold 9900.
johnp
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 30 Sep 2012, 09:18
Localitate: p.neamt

probleme soft bb9500 storm

Mesaj de johnp »

am incercat asta dar pc ul nu l vede el da sa incarce programul dar dupa 1 min o ia de la capat si tot asa
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

Mesaj de stelian302 »

incearca in felul urmator.
descarca si instaleaza bbsak - http://bbsak.org/download.php
instaleaza os-ul - http://berryshout.com/?m=9500&l=en
deschizi bbsak iti va cere o parola sa bagi una simpla s-o ti minte si incerca sa instalezi os-ul cu bbsak nu inainte sa stergi fisierul Vendor.xml din c:\program files\common files\research in motion\apploader
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Storm - Seria 9500”