torch 9860

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 9800
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
yooionutz
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 11 Iun 2012, 15:00

Mesaj de yooionutz »

Am si eu o problema cu 9800 ,am aplicatie aia pentru messenger dar cand dau sa am conectez imi spune ca servicul este neactivat pentru acest dispozitiv,am puteti ajuta si pe mine va rog mult
andrei_bogdanionut
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 02 Sep 2012, 17:00

Mesaj de andrei_bogdanionut »

salutare,
de unde pot cumpara in regim de urgenta o baterie pt 9850?? stiu ca e aceeasi ca si la 9860...m-a lasat de tot astazi si sunt in pitesti, maine voi fi in bucuresti..si nu plec din bucuresti pana nu cumpar una!!
mersi anticipat
Mugur
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 13 Dec 2012, 20:47

Mesaj de Mugur »

Buna seara. Am si eu o problema cu un bb torch 9860 proaspat achizitionat, mai exact nu il pot face sa se conecteze la internet. Am activat o optiune la cartela cosmote pentru asta si am testat ca functioneaza pe un alt telefon. dar pe bb primesc eroarea "Browsing over the cellular network is not included as part of your current service plan. to browse the web you must use wi-fi or contact your service provider to change your service plan". Care este problema?
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

iti trebuie BIS (blackberry internet service).
anumite programe nu merg fara bis
Me like Berryes!
Mugur
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 13 Dec 2012, 20:47

Mesaj de Mugur »

Multumesc pentru raspunsul rapid. M-am mai lamurit si eu intre timp cu ce am de-a face.
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

Multa lume fuge de BIS in ideea ca, vezi doamne, trebuie sa plateasca in plus.
Adevarul este ca la un calcul simplu iti dai seama cat de avantajos este un BIS.
In primul rand face compresie de date iar traficul este unul infim.
Pentru 4E/luna ai net nelimitat.

acelasi trafic daca l-ai face de pe iPhone sau android te rupe la factura.
Me like Berryes!
Flondor
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 23
Membru din: 02 Dec 2012, 22:19
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Flondor »

Salut!

Referitor la cat este sau nu de avantajos BIS, ai dreptate intr-un fel...doar ca nu este chiar asa de roz...trafic nelimitat, dar dupa primii 350MB scade la 128 Kbps...pentru streaming media ai 100 (si culmea ca astia ii consumi intotdeauna primii prin browsing...crede-ma ca e testat de mn asta...)

Cat despre trafic...trebuie sa iti sp ca in ultima perioada am facut destul de mult... Mult mai mult decat de obicei si nu imi explic de ce...totusi 27MB/zi este ucigator de mult...pana acum, in conditiile in care primeam 40-70 e-mailuri/zi faceam un totat de 3-4 MB....

Sent from my BlackBerry 9780 using Tapatalk
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

Amesteci capra cu varza.
Eu ma refeream la faptul ca aceeasi folosire de servicii internet folosite pe BB sunt cu 70-80% mai putin trafic decat pe ios sau andr.

Eu am 4 conturi de email, fb, twitter, ym, tapatalk, web, si youtube, shazam, etc. Aceleasi aplicatii daca le-as folosi pe ios sau android as plati mult mai mult pt ele in factura.

Sent from my BlackBerry 9380 using Tapatalk 2
Me like Berryes!
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

Aa, si uneori fac bridge cu tableta si tot nu reusesc sa consum. Bine eu am abonament...

Sent from my BlackBerry 9380 using Tapatalk 2
Me like Berryes!
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Torch - Seria 9800”