torch 9860

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 9800
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
nobody
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 15
Membru din: 03 Dec 2011, 21:13
Localitate: constanta

torch 9860

Mesaj de nobody »

salutare!

de ieri sunt posesorul unui torch 9860. rugamintea mea e sa imi vindeti si mie niste ponturi ca sa-l exploatez si eu la ce stie sa faca. (eu il folosesc pt functiile telefon, sms si mail).

aaa, inca o rugaminte. l-am incarcat ieri la pranz iar azi l-am bagat iar la incarcat, era bateria terminata. e normal sa tina asa putin? l-am butonat si eu putin, ce-i drept.

multumesc mult
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

nu trebuie sa te sperie chestia cu bateria , daca ai sa dai search pe google la tips and tricks ai sa gasesti cateva chestii folositoare , si depinde ce " ponturi" ai nevoie ... eventual intrebi cam ce ai nevoie , si daca este posibil iti va raspunde cineva :D
nobody
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 15
Membru din: 03 Dec 2011, 21:13
Localitate: constanta

Mesaj de nobody »

multumesc, Steamer

chestia cu bateria ma sperie putin, iti dai seama ca il am doar de o zi, l-as butona continuu
in ceea ce priveste problema cealalta, de exemplu habar n-am ce inseamna blackberry protect, setari apn, etc...dar presupun ca transforma telefonul intr-un ozn, iar eu nu stiu
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

daca ai sa citesti pe aici http://helpblog.blackberry.com/2011/01/ ... tery-life/ cred ca o sa fie ok , cat despre APN` te pot ajuta daca imi spui ce retea folosesti
nobody
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 15
Membru din: 03 Dec 2011, 21:13
Localitate: constanta

Mesaj de nobody »

salut si merci pt ajutor!

am facut setarile pe care le-am gasit in pagina pe care mi-ai trimis-o dar nu reusesc sa inchid browser-ul si nici blackberry messenger, desi nu le folosesc...adica, cand tin apasata tasta "meniu" imi apar si alea pe ecran...

merci inca o data si iti urez o zi excelenta!

p.s. consuma mai mult daca il tin in 3G? l-am trecut in gsm, preventiv
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

da bineinteles ,cosuma mai mult in 3g , eu il tin pe 2g de obicei si sa inteleg ca ai abonament bb. ?
nobody
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 15
Membru din: 03 Dec 2011, 21:13
Localitate: constanta

Mesaj de nobody »

da, am optiunea bb de la vodafone, am luat-o pt mail-uri..
incerc sa ma obisnuiesc cu telefonul, sa-l fac mai "prietenos", sa-i gasesc scurtaturi, etc...inca nu ma gandesc la o actualizare de soft, presupun ca o sa ma anunte telefonul cand pot actualiza softul...momentan am versiunea 7.0.0.296 si imi spune ca e actualizat...
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

eh sanky , gen pierzi garantia la ei , etc ... etc si deja exista Torch 9860 7.0 7.0.0.540 poti lua de aici daca te incumetzi sa te apuci de el http://blackberryrocks.com/latest-blackberry-os/
nobody
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 15
Membru din: 03 Dec 2011, 21:13
Localitate: constanta

Mesaj de nobody »

merci, dar nu ma incumet...

eu inca n-am descoperit cum il pot trece in modul silent....mai am si un 8900, nici la ala n-am descoperit, sunt varza cu tehnica...dar macar la ala nici net nu am, sim-ul e de la serviciu, doar apel si sms
am avut numai nokia in ultimii 12 ani ( parca de pe atunci)...si nu se compara cu bb...imi place mai mult bb, cred ca ma incita chestiile misterioase
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

foarte simplu il treci in modul silent , profile management :D
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Torch - Seria 9800”