Problema afisare mail BB 9320

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 9300
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
CristianAlexandru
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 10 Mai 2013, 18:40

Problema afisare mail BB 9320

Mesaj de CristianAlexandru »

Salutare ,

am achizitionat acum 2 saptamani de la vdf un BB 9320 cu tot cu abomanentul de BB . Telefonul merge destul de ok , dar am o problema la vizualizarea anumitor mail-uri ( cam multe din pacate ) . Cand deschid mail-ul primit imi apare pe display textul destul de mare iar pentru a-l putea citii trebuie sa fac "transfocare" de fiecare data , lucru cam incomod . Mail-urile le primesc in format html deoarece in text nu ma ajuta deloc . Exista vreo optiune sau vreo functie care sa faca aceasta transfocare automat ? Sau pot sa micsorez cumva fontul doar de la mail pentru a putea vedea ok ce primesc . Multumesc anticipat
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

da, ai la options setare de marime font.
Options la BROWSER!
Me like Berryes!
CristianAlexandru
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 10 Mai 2013, 18:40

Mesaj de CristianAlexandru »

Multumesc pentru timpul acordat . Dar pe mine ma intereseaza in aplicatia de mail sa micsorez fontul . Am incercat din browser cum mi-ai recomandat dar nu sa intamplat nimic pe mail . La fel de mare apar caracterele si trebuie sa fac transfocare de fiecare data . Poate mai exista vreo chichita . Eu sunt incepator cu Blackberry . Am folosit exclusiv nokia symbian pana acum . Sper sa ai rabdare cu mine . Multumesc mult
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

in principiu BB se steaza singur pentru cea mai buna varianta de vizualizare.
Ai incercat un wipe dar doar pe setari?
Me like Berryes!
CristianAlexandru
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 10 Mai 2013, 18:40

Mesaj de CristianAlexandru »

"wipe" ? nu stiu ce inseamna si nici cum se procedeaza ( sper sa nu razi de mine :) ) . Si in speranta ca nu ma injuri te rog sa imi recomanzi un program prin care sa imi adaug contacte din calculator pe telefon ( gen data suite la nokia ) . AM descarcat BB Desktop Software dar nu gasesc unde sa adaug contcte noi ..asa unul cate unul . Acum ref la afisarea mail-urilor . Eu nu am incercat nimic . Am modificat ce mi-ai spus in raspunsul anterior dar nu a avut legatura cu vizualizarea mail-urilor . Doar cu browserul de net . Si cand vreau sa apara mail-ul corespunzator urmez pasii acestia : 1. deschid mail-ul ; 2. Optiuni ; 3. Transfocare ; 4. Si fac transfocarea cat sa incapa pe ecran mail-ul .
Astept noi sfaturi si iti multumesc ptr timpul acordat
Cepes Maria
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 10 Oct 2013, 16:12

Nu reusesc sa setez contul de email

Mesaj de Cepes Maria »

CristianAlexandru scrie:"wipe" ? nu stiu ce inseamna si nici cum se procedeaza ( sper sa nu razi de mine :) ) . Si in speranta ca nu ma injuri te rog sa imi recomanzi un program prin care sa imi adaug contacte din calculator pe telefon ( gen data suite la nokia ) . AM descarcat BB Desktop Software dar nu gasesc unde sa adaug contcte noi ..asa unul cate unul . Acum ref la afisarea mail-urilor . Eu nu am incercat nimic . Am modificat ce mi-ai spus in raspunsul anterior dar nu a avut legatura cu vizualizarea mail-urilor . Doar cu browserul de net . Si cand vreau sa apara mail-ul corespunzator urmez pasii acestia : 1. deschid mail-ul ; 2. Optiuni ; 3. Transfocare ; 4. Si fac transfocarea cat sa incapa pe ecran mail-ul .
Astept noi sfaturi si iti multumesc ptr timpul acordat


Buna ziua, am si eu o problema cu BB meu Curve 9320. Vreau sa imi setez pe telefon un cont de email, dar cand intru in Email accounts imi apare urmatorul mesaj: "Your device had a problem connecting to the server" si nu reusesc sa intru in setarile de mail. Care ar fi solutia?

Multumesc mult!
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Curve 3G - Seria 9300”