Problema conectare la wi-fi bb 8520

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 8200
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Închis
razvan229
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 29 Dec 2013, 18:10

Problema conectare la wi-fi bb 8520

Mesaj de razvan229 »

salut.de curand sia pus cumnatul meu un router in casa,locuim la duplex,si cand incerc sa ma conectez la wi-fi cu bb 8520 nu reusesc,cu toate ca am parola.sa va spun cum sta treaba:scanez dupa retele,gasesc routerul nostru,dau clik pe el,si imi apare asa:acest router wireless suporta wi fi protected setup.pentru a va conecta utilizand un pin generat de BB faceti clic pe inainte.dau clic pe inainte si apare asa:provisioning wi fi profiles...introduceti acest pin in routerul dvs.si imi apare un sir de cifre care reprezinta pinul..asadar,ma poate ajuta cineva?mentionez faptul ca daca incerc sa intru pe o retea wi fi la liber,pot naviga fara probleme..dar cumnatul asta al meu nu vrea sa lase reteaua la liber,ca sa nu se piarda semnalul..am mai incercat o alta varianta,am dat clic pe buton configurare,si apare asa:pentru a crea o conexiune securizatacu routerul dvscu configurare protejata wi fi ,faceti clic pe inainte.am dat clic pe inainte si apare:pe routerul wireless,apasati pe butonulwi fi protected setup,si apare un semn care cred ca imi indica pe ce buton sa apas,sunt doua sageti pozitionate in sens invers,ca sa zic asa..numai ca nu exista un astfel de buton la router...este cineva care ma poate dumiri ce pot sa fac?in speranta ca da,va multumesc anticipat!
Închis

Înapoi la “BlackBerry Pearl Flip - Seria 8200”