probleme blackberry 8900

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 8900
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Citez:

ResetToFactory is a command of Loader.exe and it returns a BlackBerry smartphone to the factory default state.
This option is the method described in this article. Along with removing application data from the smartphone, this option also removes any IT policies applied on the smartphone. This method does NOT remove third-party applications from the smartphone.

Corect!!
Personal nu folosesc nici de curiozitate nici un fel de blackberry( deşi îmi trec ff multe zilnic prin mân&#259 ;) .
Este bine de ştiut că nu şterge acele aplicaţii :o
Dacă este nevoie... rezolvăm să le şteargă... nu este absolut nici o problemă.
Defapt era în plan ca la următorul update să împlementez în tool şi acea funcţie care să vă permită să stergeţi toate App din telefon. Butoanele sunt în software, doar că nu sunt active, vor fi cu siguranţă pe viitor!!!


Ps. Tnx pentru feedback.
:)
laurentiupfr
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 25
Membru din: 27 Feb 2012, 22:04
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de laurentiupfr »

Programul sau mai exact optiunea in cauza la momentul actual, cred ca face aceiasi treaba pe care o face si restore to factory settings din orice blackberry. Ar fii binevenite si viitoarele functii bineinteles cu optiuniile necesare :) . Apropos butonul calculatorul de coduri pt deblacare coduri imi da o eroare si cu telefonul conectat si fara telefon conectat....
”conectare la server esuata posibile cauze:
- lipsa conexiunii la internet
- conectati internetul si incercati din nou”
metionez ca imi functioneaa internetul... :D folosesc vista home premium......
daca o sa ai timp te rog sa verifici si asta....
”Marile probleme ale vieţii nu sunt niciodată definitiv rezolvate.
Cînd ni se pare că sunt, suntem întotdeauna în pierdere.”

CGJ
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

laurentiupfr scrie:Programul sau mai exact optiunea in cauza la momentul actual, cred ca face aceiasi treaba pe care o face si restore to factory settings din orice blackberry. Ar fii binevenite si viitoarele functii bineinteles cu optiuniile necesare :) . Apropos butonul calculatorul de coduri pt deblacare coduri imi da o eroare si cu telefonul conectat si fara telefon conectat....
”conectare la server esuata posibile cauze:
- lipsa conexiunii la internet
- conectati internetul si incercati din nou”
metionez ca imi functioneaa internetul... :D folosesc vista home premium......
daca o sa ai timp te rog sa verifici si asta....

- Wipe Handheld - The Wipe Handheld option is performed directly from the BlackBerry smartphone (see KB02318 and KB14058). This option removes all user stored data (application data) from the smartphone (email, address book, calendar, etc.), and also provides the options to delete user installed applications and erase the data from the media card.
- Reset to Factory Defaults - This option is the method described in this article. Along with removing application data from the smartphone, this option also removes any IT policies applied on the smartphone. This method does NOT remove third-party applications from the smartphone.

În ceea ce priveşte calculatorul de coduri, serverul este down momentan, deaceea dacă pe viitor nu va mai fi online... am să-l înlocuiesc cu un calculator "standalone", să nu mai fie nevoie de conexiune la server, implicit la internet.


Numai bine!
:)
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Javelin - Seria 8900”