Problema Update bb8520

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 8500
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Închis
Laurian Eduard
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 23 Noi 2013, 09:18

Problema Update bb8520

Mesaj de Laurian Eduard »

Salutare la voi , am si eu o problema , recent mi-am luat un bb 8520 si am incercat sa ii fac un update de la v4.6.1.314 la versiunea 5 am descarcat software-ul de pe bb (8520wifiM_PBr4.6.1_rel409_PL4.2.0.118_A4.6.1.272_Vodacom) la fel si managerul de desktop (v7.1) am urmat pasii , am facut backup (Usb-ul pe care l-am folosit nu este de bb dar nu cred ca conteaza) a descarcat , dar cand incerca sa se conecteze la ROM telefonul meu s-a inchis si led-ul de sus s-a aprins rosu si asa a ramas (dupa ce il deconectez de la usb isi revine) apoi in desktop manager mi-a aparut sa tin apasat pe power 10 secunde pentru restart , am tinut dar nu s-a intamplat nimic , in cele din urma mi-a dat eroare anuntand ca nu a facut update , am incercat asta de 5-6 ori , acelasi rezultat , am gresit eu undeva , aveti vre-o idee ce ar trebui sa fac sa reusesc ?

Multumesc Anticipat
alexleu
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 03 Dec 2013, 09:09

Mesaj de alexleu »

Am si eu o problema cu BB8520 curve si anume: se conecteaza si merge perfect la un wifi normal de un router DAR se conecteaza si nu merge la un hotspot facut de iphone 4? aveti idee ce trebuie facut???
Închis

Înapoi la “BlackBerry Gemini - Seria 8500”