5.0 pentru Blackberry 8900 Curve

Instalare/Update/Probleme
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
mana
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 12
Membru din: 01 Apr 2011, 17:08
Localitate: Iasi

5.0 pentru Blackberry 8900 Curve

Mesaj de mana »

Ca sa pot sa ii fac update la 5.0, trebuie sa am activata optiunea bb ? eu am pe el 4.2, si am incercat sa ii fac update si spune ca nu exista nici un update.. Multumesc.
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

mana scrie:Ca sa pot sa ii fac update la 5.0, trebuie sa am activata optiunea bb ? eu am pe el 4.2, si am incercat sa ii fac update si spune ca nu exista nici un update.. Multumesc.

Nu trebuie activata optiunea bb! Este necesar sa ai instalat pe calculator BlackBerry Desktop Manager, sa ai un cablu de date si o conexiune la internet!

Dar inainte de toate trebuie sa te interesezi daca telefonul tau suporta OS 5!
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
eugenvalentin89
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 24 Ian 2012, 21:19
Localitate: Ploiesti

Mesaj de eugenvalentin89 »

nu exista vreo versiune universala? pt k mie imi spune k versiunea pt vodafone este maxim 4.6 si vreau versiunea 5 :(
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Pentru vodafone România ultima versiune disponibilă este 5.0. Acum depinde despre care vodafone vorbeşti tu.
Oricum dacă cauţi un pic vei găsi răspunsul la întrebarea ta pe forum în mai multe topic-uri.


LE. Am înţeles greşit, scuze, nu ştiu de ce am înţeles că este vorba de 8520... Da, pentru 8900 ,vodafone România ultima versiune este 4.6, dar se poate upgrada liniştit la v.5 .. Caută prin posturile mele şi vei găsi răspunsul la întrebarea ta. :)
:)
bb8572
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 23 Ian 2013, 13:21

Mesaj de bb8572 »

salutare ...puteti sa imi spuneti cum adaug la "input language"limba romana .am os 5.0 si nu gasesc limba romana la tel imi apare limba romana doar pentru meniu in schimb pentru "input language" nu apare .mentionez ca nu am instalat vers 5.0 de la orange,vodafone operatorii de la noi pentru ca acel os 5.0 este doar pentru windows si eu folosesc mac os moutain lion .exista cumva si versiunea de soft os 5.0 de la operatorii nostrii si pentru mac os nu doar pentru windows ? multumesc anticipat
Scrie răspuns

Înapoi la “OS 5”