Problema Driver BlackBerry Playbook

Discutii generale despre BlackBerry PlayBook
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Sorin El
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 08 Aug 2013, 12:24

Problema Driver BlackBerry Playbook

Mesaj de Sorin El »

Buna tuturor! De cateva zile am achizitionat o tableta BlackBerry Playbook, se misca excelent si o recomand cu incredere tuturor, dar nu asta e problema...In momentul cand am vrut sa o conectez la PC, driverul nu s a instalat corect, am incercat sa l reinstalez, tot nu a mers, am schimbat portul USB, am incercat toate managerele de la BB (inclusiv versiuni mia vechi), dar fara niciun rezultat. A doua zi, doar am conectat tableta la pc si a mers fara sa i fi facut absolut nimic, ca urmatoarea zi sa imi faca iar probleme...
Momentan folosesc un sistem de operare Windows 7 32bit si primesc triunghiul galben dupa ce windowsul incearca sa instalez driverul.
Nu este vre o metoda sa gasesc un driver ce il pot instala manual?
Tableta este upadtata la zi si are versiunea2.1.0.1526
Mentionez ca am reusit sa fac si conexiunea prin router (am tastat IP ul in run si functioneaza, am conectat tableta in Develepement Mode, dar totusi, nu inteleg de ce nu merge driverul decat cand vrea el....)
As fi recunoscator daca m ar ajuta cineva sa rezolv problema.

http://img542.imageshack.us/img542/2060/bksa.png

http://img585.imageshack.us/img585/6026/h2zk.png
Sorin El
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 08 Aug 2013, 12:24

Mesaj de Sorin El »

Astazi am sters tot ce tinea de BB din pc, am dat un reboot la tab, unul la pc,am lasat USB ul in ea si cand s a aprins a dat sa si caute ceva driver, l a instalat, apoi am instalat eu BBDS 7.1 si a functionat din prima...acum o pot folosi fara nici macar o problema...sper sa nu mai am dificultati cu ea si metoda sa functioneze si la altii !
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry PlayBook”