Deblocare blackberry Z10 care cere cod MEP

Informatii despre decodarea telefoanelor BlackBerry
Oferte decodari de la persoane fizice si juridice
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
MARIACHI300
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 14 Mai 2014, 15:18

Deblocare blackberry Z10 care cere cod MEP

Mesaj de MARIACHI300 »

Pentru un blackberry Z10 cumparat din America cum se poate obtine codul MEP necesar pentru a putea utiliza SIM-uri romanesti? Daca a trecut cineva prin aceasta situatie rog o sugestie. Multumesc!
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Mesaj de cri.cri »

Exista 2 posibilități de a-l debloca:
1. Suni la operatorul din America pe rețeaua căruia este blocat telefonul si le spui să-ți trimită un cod de deblocare( variantă mai complicat&#259 ;)
2. Caută pe net situri care se ocupă cu așa ceva dar te va costa între 19 și 40 dolari în funcție de operator.
În ambele cazuri trebuie sa știi exact pe ce operator este blocat telefonul(in USA de ex Verizon,T-Mobile, AT&T, Virgin șamd) și ceea ce este mai important e că ai doar 10 încercări !
Mult succes!

Gesendet von meinem Q10 mit Tapatalk
mihaialexandru
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 14 Noi 2014, 17:44

Mesaj de mihaialexandru »

Salutare, nu cred ca este cea mai buna alegere sa faci acest lucru singur, asta daca nu ai deja experienta. Am avut Z10 de la Vodafone, blocat pe Vodafone si mi s-a cerut o suma destul de mare pentru a-l decoda (era inca in primele 12 luni de vechime). Poti scapa mai usor la un service autorizat.
Un exemplu, cat si detalii despre firma, poti gasi in urmatorul link: http://www.cellgsmservice.com/decodare-telefoane/ (imi cer scuze daca este considerat ca si reclama. daca nu se accepta postarea unui link, va rog sa imi stergeti postarea). O seara cat mai placuta!
Play3RJusT4FuN
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 04 Ian 2015, 12:20

Mesaj de Play3RJusT4FuN »

Buna, in cazul in care telefonul cere codul de deblocare retea (mep), eu va pot ajuta contra cost pentru obtinerea codului.


Sent from my iPad using Tapatalk
Scrie răspuns

Înapoi la “Decodari BlackBerry”