Blackberry Krypton

Stiri si zvonuri despre viitoare lansari terminale si noutati tehnologice din domeniu
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Blackberry Krypton

Mesaj de BBUser »

Un nou allscreen e pe vine :
http://crackberry.com/blackberry-krypto ... hrough-fcc" onclick="window.open(this.href);return false;

Sent from my Passport using Tapatalk
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: Blackberry Krypton

Mesaj de cri.cri »

Sincer nu știu cum să vă spun dar mă lasă atât de rece noile smartphone ''BlackBerry ''....nu mai au nimic interesant în afară de tastatura la KeyOne. Cele full touch sunt exact la fel de plictisitoare ca cel puțin 99% din telefoanele cu android în plus prețurile nu sunt de loc accesibile. Unde au rămas timpurile când fiecare apariție a unui adevărat BlackBerry era un eveniment (pentru mine cel puțin că cei de la BlackBerry nu au fost în stare să facă show-uri la lansare)? E clar în ce direcție bate vântul dar fără mine! Dacă într-o bună zi voi trece pe alt OS nu va fi cu BlackBerry, care pentru mine a decedat în momentul în care a început să devină târfa lui Google!
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: Blackberry Krypton

Mesaj de BBUser »

Facem stocuri....de passport si classic!

Sent from my Passport using Tapatalk
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Re: Blackberry Krypton

Mesaj de Static »

cri.cri scrie:Sincer nu știu cum să vă spun dar mă lasă atât de rece noile smartphone ''BlackBerry ''....nu mai au nimic interesant în afară de tastatura la KeyOne. Cele full touch sunt exact la fel de plictisitoare ca cel puțin 99% din telefoanele cu android în plus prețurile nu sunt de loc accesibile. Unde au rămas timpurile când fiecare apariție a unui adevărat BlackBerry era un eveniment (pentru mine cel puțin că cei de la BlackBerry nu au fost în stare să facă show-uri la lansare)? E clar în ce direcție bate vântul dar fără mine! Dacă într-o bună zi voi trece pe alt OS nu va fi cu BlackBerry, care pentru mine a decedat în momentul în care a început să devină târfa lui Google!
salut Cri!

android (ca si ios) trebuie privite si analizate ca un intreg sistem. Luate separat fiecare dintre ele au plusuri si minusuri.
Ca un intreg, ca un ecosistem, devin functionale si folositoare. Moartea BB s-a tras tocmai din lispa acestui ecosistem. Eu personal folosesc Netflix cu Chromecast. de pe un Galaxy S8 si pot sa spun, fara sa fiu partinitor, ca in acest moment telefon mai bun la Galaxy S8 nu cred ca se poate.

Raman fan BB, pentru mine BB Z10 a fost si va ramane cel mai bun telefon ever!
Pentru mine HUB-ul, tastatura si intreg sistemul BB ramane cel mai bun si mai usor de utilizat. Din pacate nu exista aplicatii pentru el.
Trebuie insa sa ma adaptez conditiilor si mediului din 2017 si sa spun ca BB ma dezamageste crunt, mai ales versiunea cu android. Un fel de femeie superba, cu sani superbi, fund superb, si ....pu*a!
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: Blackberry Krypton

Mesaj de cri.cri »

Salut Adi !
Îți dau 100% dreptate referitor la ceea ce spui. Fiecare sistem are avantaje și dezavantaje. E clar că dacă vrei aplicații ești cu BlackBerry în dezavantaj deși se mai pot instala apk-uri.
Să nu crezi că sunt un fanboy BlackBerry mai degrabă un fan al OS10 și a productivității oferite de acesta.
Ca atare rămân deocamdată la OS10 chit că soția a trecut pe Sony Xperia iar fiică-mea pe Asus Zenfone. Ambele de po Z10 și niciuna nu se plânge că le lipsește ceva.
Ceea ce îmi va lipsi însă în momentul când voi trece la alt sistem va fi tastatura. Ador tastele și detest să dau cu degetele pe ecran! Ce să fac sunt old school, dar deschis la tot ce e nou.
Mai sus criticam BlackBerry datorită politicii sale debile și nu alte sisteme de operare mobile. Ceea ce vroiam să scot în evidență era faptul că BlackBerry minte în continuare cu nerușinare și pe partea cu android!
Exemple:
- nougat pentru Priv? Never!
- nougat pentru DTEK-uri? Never!
-patchuri lunare? Mai mult nu decât da și depinde de ce telefon ai sau de unde l-ai luat.
Cum pot să mai ai încredere în ei după toate minciunile trase de-a lungul anilor ? Să investesc 600€ într-un telefon la care rămân cu display-ul în mână la cea mai mica scuturare și care mai mult ca sigur după Oreo este stingerea? No way!
Folosesc din 2006 sau 2007 BlackBerry și de-a lungul timpului mi-au ieșit mai multe fire albe din cauza lor decât a serviciului!
Cum spuneam în postul anterior, pentru mine sunt morți și dacă tot trec pe android atunci măcar cu un device la care primesc update-uri !
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: Blackberry Krypton

Mesaj de BBUser »

Eu am devenit posesor tarziu, prin 2012 cand am renuntat la Android. In principal am cautat ceva pentru email si chat, mai putin multimedia. BlackBerry a venit ca o manusa, desi avea imaginea de telefon si servicii scumpe, in fapt era fix pe dos. Tin minte ca pe vremea aia, multumita unora am fost nevoit sa caut ceva part-time si am aterizat intr-o multinationala. Astia erau cu mailul la greu si cei 500 de mega pe care ii aveam pe android abia daca imi ajungeau o luna cu un singur email si ceva fb. Am trecut la BlackBerry si din 700mb cati aveam abia reuseam sa consum 300 cu 3 conturi de mail, fb, twitter, linkedin, browsing la greu. Tin minte ca am stat ca pe ace pana a iesit passportul, imi facusem decupaje din hartie/carton sa vad cum arata, ce mai, fix ca un copil...Si l-am luat la doua luni de la lansare, si peste doua luni face trei ani...si de vreo doua saptamani imi tataie degetele sa il schimb, ii caut defecte si nu ii gasesc. Ca as vrea unul care sa il folosesc cu o singura mana, dar si pe ala tot cu doua ajungi sa il manipulezi. Ca vreau nus ce culori pe ecran, dar nu sunt consumator de media, ca bateria nu mai e ce a fost, dar o pot schimba, ca e incomod, dar e aparte, e ready bussines si emana asta prin toti porii, cand sta pe birou sau pe masa la restaurant naked cu butoanele in vant. Ca mai dau de cate unii mandri de agregate si il iau si bat cu el in masa sau metal si ii provoc sa faca la fel....si devin mielusei. Ca imi mai pica ocazional din mana pe ciment, gresie si vad fata celor din jur....vaaaai mai merge?...si coafura rezista....
Intr-adevar e mare pacat ca s-au lasat de produs insa eu sunt de parere ca nu sunt in totalitate de vina. Piata a dictat si nu aveau de ales. Guvernele nu mai sunt interesate de securitate pe partea asta de telefonie, companiile la fel. Mai tineti minte situatia de la Sony de acum 3 ani? Cand datorita BlackBerry au reusit sa isi refaca serviciile? Asta este trendul, cat mai putina intimitate, big brother peste tot, ori BlackBerry statea in calea acestei dorinte a unora...de asta a trebuit sa pice!
Asa ca....imi cer scuze la my precious ;) si promit sa nu mai fac! Cine stie poate ii aduc un geaman! Recomandati un seller bun? Operatorii nu mai au pasapoarte si de pe site-uri obscure parca nu as cumpara!
Viva el maximo BlackBerry!

Sent from my Passport using Tapatalk
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: Blackberry Krypton

Mesaj de BBUser »

Oare aici este vorba tot de Krypton? Au mai licentiat niste chinezi sa produca terminale BlackBerry Secure si fac referire la un alltouch! Eu inca sper ca o sa dea drumul si la tot os-ul, nu numai bucatele, sa vedem un bbos reloaded :) :)
http://m.marketwired.com/press-release/-2235335.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Sent from my Passport using Tapatalk
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: Blackberry Krypton

Mesaj de cri.cri »

Din păcate android...
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: Blackberry Krypton

Mesaj de BBUser »

Krypton e Motion :
https://m.crackberry.com/blackberry-mot ... b_mobile=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Sent from my Passport using Tapatalk
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: Blackberry Krypton

Mesaj de cri.cri »

Cam mare, cam slab ca performanțe , cam scump și cam nu e BlackBerry...
Scrie răspuns

Înapoi la “Stiri si Zvonuri”