Impresii despre BlackBerry

Aici iti poti prezenta telefonul, upgrade-uri facute, aplicatii folosite
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Cashix
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Mar 2011, 01:47
Localitate: Ramnicu Valcea
Contact:

Mesaj de Cashix »

Daca te hotarasti si il vei face sa ne anunti si pe noi,sunt curios cum merge.
Daca device-ul e capabil dpdv hardware atunci merita 100%,doar pentru browser.
A man should look for what is, and not for what he thinks should be.—Albert Einstein
ionut_a
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 22
Membru din: 06 Apr 2011, 15:24
Localitate: Arges

Mesaj de ionut_a »

Sunt foarte multumita de el ( 9300 ) pana acum. Imi cam face figuri la redarea de clipuri de pe youtube atat prin aplicatii speciale pentru youtube cat si din browser direct dar in rest nu ma plang inca de nimic altceva

http://www.opera.com/mobile/download/bl ... 310_curve/, ia incearca sa instalezi opera in el, si apoi sa-mi spui cum ruleaza pe youtube
playmo
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 11
Membru din: 08 Apr 2011, 17:28
Localitate: Bucuresti

Mesaj de playmo »

mi s a mai recomandat sa imi pun opera ca sa am si browsing mai de calitate si posibilitatea de tab-uri si ca sa renunt la update in caz ca nu merge ca lumea... o sa vad :)
huian
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 95
Membru din: 20 Iul 2011, 09:16
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de huian »

acumulatorul este exceptional mai ales cel de 1500 mA,este intradevar o marca ce si-a castigat respectul,mai ales in clasa business
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

Sunt extrem de multumit de Blackberry , mentionez ca folosesc de prin 2005 , primul fiind un bb 8100 , de-a lungul timpului le-am tot schimbat fiind multumit de toate , nu pot spune ca m-a dezamagit vreun terminal pana in momentu de fata , penultimul fiind un bb 9780 , de vreo 2 sapt am facut upgrade si am un bb 9900 , pt Catalin pot sa`i raspund la ce a zis el " cu acel abonament special" , sunt anti abonament , de fapt de vreo 15 ani de cand am avut primul telefon mobil nu am avut ab. niciodata , nu exista decat un singur dezavantaj la bb fara data plan ... BB messenger , in rest ... pt. orice exista alternativa :) )) chiar in aceste zile am testat un mic programel pt push-mail functioneaza bestial :D sper sa nu fii jignit sau suparat pe nimeni , cine are vreo nelamurire raspund cu mare placere
riders
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 7
Membru din: 19 Dec 2011, 17:42

Mesaj de riders »

Incepand de vineri am reusit sa achizitionez in cele din urma dupa lungi si lungi asteptari un blackberry 8900 nou nout in cutie.
Multumit sau incantat nu pot sa zic ca sunt, cuvantul potrivit in aceasta situatie ar fi entuziasmat.
Mi-am dorit de mult un blackberry nou nout.
Pana la acest telefon am mai avut 2 blackberry adica pearl si 8520 pe care le-am luat de pe internet si telefoanele aveau urme clare de uzura.
E cu totul alceva cand ai un telefon nou nout adica e ca si cum prima ta prietena ar fi virgina si o sa fie a ta pentru tot restul vietii.
Un telefon blackberry este o opera de arta asemeni unui tablou scump sau asemeni unui ceas elvetian.
Prin forma si prin designul acestuia blackberry se diferentiaza de restul telefoanelor prin faptul ca sunt originale.
Originale daca e sa ne luam dupa design si dupa soft.
In timp ce restul telefoanelor se copiaza pe ele blackberry ramane inconfundabil si atat de placut ochiului incat numai cine stie sa il aprecieze la adevarata lui valoare se si bucura in acelasi timp de acest smartphone
rechinu007
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 02 Ian 2012, 12:42

Mesaj de rechinu007 »

spunene si noua Steamer despre 9900 BB cum e? Am si eu un 9300 si as vrea sa-mi fac un cadou..spunemi si mie de programelul ala de push mail ca as vrea si eu sal pun pe BB9300................mersi fain
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

Pai sincer mie imi functioneaza perfect , si atat cat am avut nevoie de el l`am folosit , am sa fac proba la un programel primit de la Dixon pt screenshot si am sa revin si cu cateva screenuri sa fie totu ok :D
maryanachim
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 04 Feb 2013, 21:18

Mesaj de maryanachim »

Da am un BlackBerry Z10 de 5 zile. Din prima zi va trebui sa îl puneti la încărcat chiar dacă Z10 are ceva baterii si asta ca sa își memorare cam la cât ar trebui sa rămână bateria. Ca de exemplu. Eu a trebuit sa mă joc cu el pana când bateria sa dus aproape de zero, l-am băgat la încărcat, ca a doua zi sa mă tina doar jumate de zi luând in considerare ca nu am vorbit la telefon. L-am folosit doar pe Facebook, Twitter BRM, blackberry app World. Dupa a doua zi am spus sa îl incarc exact de unde a rămas iar azi pot sa spun ca l-am folosit foarte mult pe internet, pe Facebook, pe telefon si încă mă am baterie. Infor Asia cu, ca ar tine 10 ore talktime nu este chiar adevarata. De exemplu pe device-ul 9790 ceea ce am utilizat pana azi mă tinea doua zile cu tot cu telefoane, email-uri, Twitter messaging si altele. Pe când la acest device Z10 talktime înseamnă si ce faci pe net. Garantat tine o zi.
Acum vorbind de aplicații. BB10 nu este încă integrat pe un app World romania. Insa eu încă sunt pe BB10 app World UK. Ce am observat este ca nu are aceleași aplicații ca in BB7 OS. Eu foloseam foarte mult BB Travel, pe care pe Z10 nu îl am, sau încă nu a fost pus la dispoziția utilizatorilor asta dupa ce un agent de la BlackBerry Canada mi-a confirmat ca va exista o asemenea aplicație insa este in testare.
In rest se mișcare foarte, foarte, foarte bine. Procesorul dual core este foarte bun. Camera de 8 mega pixel este extraordinara si poți vedea poza făcută cu acest Z10. [ATTACH=CONFIG]105[/ATTACH] nu știu ce v-ar mai putea interesa. Insa eu sunt foarte mulțumit de acest device luând in considerare ca sunt foarte exigent când vine vorba de un astfel de telefon.
wrongeu
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 9
Membru din: 22 Apr 2012, 23:46

Mesaj de wrongeu »

maryanachim scrie:Da am un BlackBerry Z10 de 5 zile. Din prima zi va trebui sa îl puneti la încărcat chiar dacă Z10 are ceva baterii si asta ca sa își memorare cam la cât ar trebui sa rămână bateria. Ca de exemplu. Eu a trebuit sa mă joc cu el pana când bateria sa dus aproape de zero, l-am băgat la încărcat, ca a doua zi sa mă tina doar jumate de zi luând in considerare ca nu am vorbit la telefon. L-am folosit doar pe Facebook, Twitter BRM, blackberry app World. Dupa a doua zi am spus sa îl incarc exact de unde a rămas iar azi pot sa spun ca l-am folosit foarte mult pe internet, pe Facebook, pe telefon si încă mă am baterie. Infor Asia cu, ca ar tine 10 ore talktime nu este chiar adevarata. De exemplu pe device-ul 9790 ceea ce am utilizat pana azi mă tinea doua zile cu tot cu telefoane, email-uri, Twitter messaging si altele. Pe când la acest device Z10 talktime înseamnă si ce faci pe net. Garantat tine o zi.
Acum vorbind de aplicații. BB10 nu este încă integrat pe un app World romania. Insa eu încă sunt pe BB10 app World UK. Ce am observat este ca nu are aceleași aplicații ca in BB7 OS. Eu foloseam foarte mult BB Travel, pe care pe Z10 nu îl am, sau încă nu a fost pus la dispoziția utilizatorilor asta dupa ce un agent de la BlackBerry Canada mi-a confirmat ca va exista o asemenea aplicație insa este in testare.
In rest se mișcare foarte, foarte, foarte bine. Procesorul dual core este foarte bun. Camera de 8 mega pixel este extraordinara si poți vedea poza făcută cu acest Z10. [ATTACH=CONFIG]105[/ATTACH] nu știu ce v-ar mai putea interesa. Insa eu sunt foarte mulțumit de acest device luând in considerare ca sunt foarte exigent când vine vorba de un astfel de telefon.
salutare...spune-mi te rog cum este cu abonamentul, din ce am citi nu mai este nevoie de abonament special bb...buuuun si atunci noi cei care avem os 6, os 7 o sa ma fie valabil sau se scoate si de la noi.... :cool:
Scrie răspuns

Înapoi la “Ai un BlackBerry? Lauda-te cu el!”