BlackBerry Bold 2 - 9700

Aici iti poti prezenta telefonul, upgrade-uri facute, aplicatii folosite
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

BlackBerry Bold 2 - 9700

Mesaj de Catalin »

Un telefon foarte reusit ca design, acesta fiind si motivul pentru care l-am cumparat, cred ca este singurul telefon cu tastatura qwerty care are butoane MARI fata de Nokia E72 pe care apesi 3 butoane deodata (eu cu carnatii mei :) )

Cand l-am luat avea OS5 dar imediat cum am ajuns acasa i-am facut update la OS6 care este fenomenal pe langa OS5. Suporta tot felul de aplicatii accesul catre ele facandu-se destul de usor prin BlackBerry App World. Majoritatea aplicatilor interesante si utile costa dar se gasesc si aplicatii free!

Aplicatii mai interesante pe care le am instalate sunt Google Maps, Ubertwitter, Vremea (se updateaza din juma in juma de ora si imi scrie pe ecran temperatura), o busola (compass), Gps Tool (imi spune coordonate si altitudinea locului in care ma aflu), un conventor valutar, etc!

Trackpad-ul optic este toata esenta acestui telefon, te descurci de minune cu el!

Un telefon util in general pentru oamenii de afaceri si nu pentru pustii din ziua de azi!

Poze nu are rost sa mai pun ca nu i-am facut nici un tuning :) .
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
huian
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 95
Membru din: 20 Iul 2011, 09:16
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de huian »

imi poti recomanda si mie niste aplicatii utile?al meu e chel
daca il tii pe 2G tine si mai mult bateria,asta daca nu prea folosesti serviciile de date,cam 20-30%
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

In general aplicatiile bune costa! Cum spuneam si mai sus deocamdata doar aplicatiile astea le am deocamdata:

Google Maps, Ubertwitter, Vremea (se updateaza din juma in juma de ora si imi scrie pe ecran temperatura), o busola (compass)(2euro), Gps Tool (imi spune coordonate si altitudinea locului in care ma aflu), un conventor valutar, Word, Exel, Pdf Reader!
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
huian
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 95
Membru din: 20 Iul 2011, 09:16
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de huian »

google maps functioneaza ca gps-ul?adica arata si locatia ta sau doar poti vedea o harta
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

NU functioneaza ca navigatie GPS pentru masina, doar iti arata unde esti pe harta si diverse alte chestii!
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
huian
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 95
Membru din: 20 Iul 2011, 09:16
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de huian »

am inteles,o sa incerc cand ajung acasa garmin-ul cu harta road 2006...sa vedem ce iese...sper sa am timp
axendig
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 27 Iul 2011, 04:21

Mesaj de axendig »

google maps daca esti in miscare merge si sageata (care te reprezinta pe tine) odata cu masina pe harta,chestia e ca mie aplicatiile facebook , yahoo messenger si google maps nu imi merg fara abonament de la blackberry.. , am schimbat setarile din APN de la advanced settings si merge doar google maps knd am internet pe cartela , pe wireless tot nu merge nici unul, ce sa fac?
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

Nu o sa iti mearga nici unul pe wireless ca se pare ca ele sunt facute in asa fel sa mearga numai cu abonament special blackberry! Dar poti sa le folosesti utilizand alternative!

Pentru Yahoo Messenger poti folosi: http://appworld.blackberry.com/webstore ... 77?lang=en Mie imi functioneaza foarte bine!
Iar pe facebook poti intra cu browser-ul telefonului, merge foarte bine, poti adauga si poze... tot tacamul!
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
huian
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 95
Membru din: 20 Iul 2011, 09:16
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de huian »

nu mere yahoo-ul ala...facebook-ul inca nu l-am incercat...da yahoo-ul asta in nici un caz,are bug-uri cred,cel putin pe 2 g nu vrea,3 g nu prea am pe unde sunt eu adica e local..mergi 2 m mai incolo deja nu mai ai
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

Eu n-am probleme cu yahoo! In fiecare citesc mailul cu el prin wireless! Am wireless si acasa si la munca si prin Bucuresti pe unde mai merg... deci nu prea am probleme!
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Scrie răspuns

Înapoi la “Ai un BlackBerry? Lauda-te cu el!”