Update cu succes la un BB9800 Torch

Aici iti poti prezenta telefonul, upgrade-uri facute, aplicatii folosite
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
bb9800
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 11
Membru din: 27 Iul 2012, 09:49

Update cu succes la un BB9800 Torch

Mesaj de bb9800 »

Salutare,astazi am facut un update la o noua versiune de Os6 la un BB9800 torch si am facuto cu succes fara nici o eroare nimic,updateul l-am facut pe win7 x64 bit,acest update a adus multe telefonului meu,se misca mai repede,se aude mai bine,touchul are o viteza foarte mare si raspunde repede la orice comanda,cei care au un telefon ca bb9800 sa tina bine de el pentru ca este un telefon destul de super
laurentiupfr
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 25
Membru din: 27 Feb 2012, 22:04
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de laurentiupfr »

salut, felicitari pentru update, chiar daca e tarziu pentru asta....Am o intrebare zi-mi te rog daca ai googlesynnc pe el....sunt curios daca mai exista posibilitatea sa faci sincronizare cu contactele din gmail....merci
”Marile probleme ale vieţii nu sunt niciodată definitiv rezolvate.
Cînd ni se pare că sunt, suntem întotdeauna în pierdere.”

CGJ
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

laurentiupfr scrie:salut, felicitari pentru update, chiar daca e tarziu pentru asta....Am o intrebare zi-mi te rog daca ai googlesynnc pe el....sunt curios daca mai exista posibilitatea sa faci sincronizare cu contactele din gmail....merci

Laur, nu sunt sigur, poate vorbesc prostii pt ca nu stiu OS-ul bine, dar daca ai cont de gmail activat, ar trebui sa ai in setarile CONTACTS optiunea de sincronizare cu unul din conturile de email.
Personal am 4 conturi de email (1 Gmail, 1Hotmail, 2Yahoo) si imi aleg care este contul default cu care vreau sincronizare.
Check settings..
Me like Berryes!
laurentiupfr
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 25
Membru din: 27 Feb 2012, 22:04
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de laurentiupfr »

Ok, știam de ăsta dar eram curios sa vad daca la update de os mai exista posibilitatea sa folosești sync de la Google...oricum cred ca a fost o informație utila pentru cei care au nevoie de sincronizare cu adresa-book conturilor de email....
”Marile probleme ale vieţii nu sunt niciodată definitiv rezolvate.
Cînd ni se pare că sunt, suntem întotdeauna în pierdere.”

CGJ
Scrie răspuns

Înapoi la “Ai un BlackBerry? Lauda-te cu el!”