blackberry apps vs iphone apps & android apps

Cu ce este mai bun sau mai prost BlackBerry fata de un alt telefon. Asteptam sa ne povestiti experientele voastre...
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
blackbubu
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 29 Ian 2013, 09:44

blackberry apps vs iphone apps & android apps

Mesaj de blackbubu »

Salutare !Parerea mea despre BB in ceea ce privesc aplicatiile nu este tocmai una buna ...DE CE? Pt ca inca nu exista f multi dezvoltatori de aplicatii bb cum sunt pt iphone si android . 2.toate aplicatiile cat de cat ok costa si nu pot fi platite decat prin pay pal ...ar fi fost mai simplu sa platesti direct cu abonamentul sau cartela pre pay .daca aveti alte pareri si exemple va rog nu ezitati sa scrieti
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

Da, asa este la prima impresie.
Numarul de aplicatii iOS vs Google Play vs AppWorld este covarsitor.

Treaba este insa ca RIM se adreseaza sectorului business, unde nu ai nevoie de aplicatii gen iBeer, iPiano, iFart, etc...
Sunt strategii de vanzare diferite orientate catre consumatori diferiti.

Asta este confuzia pe care o fac multi. Isi cumpara BB de dragul de a fi diferiti de restul dar realizeaza ca nu este pt ei acest device.
Blackberry este device business in principal.
Me like Berryes!
blackbubu
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 29 Ian 2013, 09:44

Mesaj de blackbubu »

Iti dau dreptate dar aici nu ma refer la aplicatii de 2 bani . Ma refer la aplicatii de care chiar ai nevoie fie ca esti sau nu din lumea business-ului .Dau un exemplu , de curand am avut nevoie de o aplicatie pt monitorizarea camerelor pe ip si nu am gasit nimic folositor , doar unele exagerat de scumpe care culmea pe google market, appstore erau free.Iar pt cei care vor sa fie mai diferiti sa-si caute iphone .
In principiu sunt multumit de bb numai ca merita mai multa atentie din partea dezvoltatorilor de apps-uri. :)
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

Really?

Pai eu am doua magazine pe care le monitorizez video. Prin browser. :)
Bagi ip-ul, introduci user/parola si le vezi.

Daca totusi vrei o aplicatie dedicata, te duci pe pagina producatorului DVR-ului si vezi daca are aplicatie disponibila pt BB.

Iar daca iti doresti cu adevarat, dar cu adevarat o aplicatie, o gasesti: http://platinum-cctv.com/Blackberry_Sec ... iewing.asp

stima,
Me like Berryes!
blackbubu
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 29 Ian 2013, 09:44

Mesaj de blackbubu »

Momentan de asta ma folosesc si eu numai ca timpul nu este tocmai real iar calitatea lasa de dorit . Ce au tipii de la alnet am mai vazut dar.nu au nimic compatibil cu bb-ul meu . Multumesc oricum
Cosminul
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 16
Membru din: 12 Dec 2015, 16:23
Model BlackBerry: Z30
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: blackberry apps vs iphone apps & android apps

Mesaj de Cosminul »

Doresc sa cumpăr o aplicație din BlackBerry Word, îmi poate explica cineva care este metoda mai simpla, prin PayPal sau card? Nu am folosit PayPal pana acum și nu știu cum se procedează.
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: blackberry apps vs iphone apps & android apps

Mesaj de Catalin »

Pentru Paypal intai trebuie sa iti faci cont pe site-ul Paypal, sa iti verifice cardul...probabil ca dureaza putin. Paypal se foloseste atunci cand nu ai la indemana cardul si vrei sa cumperi mai repede...trebuie sa introduci numai adresa de e-mail si parola si se retrag banii de pe card. Este o metoda mult mai rapida.

Cumpara cu cardul daca nu vrei sa iti faci cont de PayPal.
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Cosminul
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 16
Membru din: 12 Dec 2015, 16:23
Model BlackBerry: Z30
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: blackberry apps vs iphone apps & android apps

Mesaj de Cosminul »

Chiar dacă contul nu este în euro sau dolari se poate și asa pentru card?
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: blackberry apps vs iphone apps & android apps

Mesaj de Catalin »

Da, eu am card in lei de la ING.
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Cosminul
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 16
Membru din: 12 Dec 2015, 16:23
Model BlackBerry: Z30
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: blackberry apps vs iphone apps & android apps

Mesaj de Cosminul »

Multumesc pentru raspunsuri !
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry vs. ...”