Functionare BlackBerry Messenger

Facebook, Twitter, Myspace, Yahoo Messenger, BlackBerry Messenger
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Cashix
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Mar 2011, 01:47
Localitate: Ramnicu Valcea
Contact:

Mesaj de Cashix »

Eu pe bb am activat bis pentru o luna si merge AppWorld dar pe blackberry-ul prietenei nu merge,ma pune sa ii mai iau cate un joc si ma dispera ca nu merge...
A man should look for what is, and not for what he thinks should be.—Albert Einstein
playmo
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 11
Membru din: 08 Apr 2011, 17:28
Localitate: Bucuresti

Mesaj de playmo »

mie nu mi a mers nici macar yahoo pentru bbm fara abonament special... oricum in romania mai are foarte mult de evoluat piata pentru blackberry... in Anglia dai 15 lire sa ti reincarci cartela si ai 500 mb de date si bbm nelimitat... in romania cea mai ieftina extraoptiune la vodafone am vazut ca e 10 euro si ai atentie ! 5 ( CINCI ) mb!.. fara bbm nelimitat si este doar o extraoptiune care se adauga la banii pe care ii dai oricum pe abonament sau alte extraoptiuni.. mda :)
Cashix
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Mar 2011, 01:47
Localitate: Ramnicu Valcea
Contact:

Mesaj de Cashix »

@playmo daca te uiti atent in appworld vei vedea ca yahoo mess,google talk,facebook,twitter,blackberry protect,bb messenger si normal mail-ul sunt RIM Limited,merg doar cu abonament bb dedicat.
Avand in vedere preturile la aceste abonamente nu e de mirare ca vanzarile RIM scad drastic.
Mai ales ca bb push e-mail nu mai reprezinta un mare avantaj,orice domeniu personal poate folosi google apps.
Sper ca RIM isi va revizui strategia,altfel ...
A man should look for what is, and not for what he thinks should be.—Albert Einstein
playmo
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 11
Membru din: 08 Apr 2011, 17:28
Localitate: Bucuresti

Mesaj de playmo »

da stiu, mentiunea mea era pentru cel care a zis ca nu are nevoie de abonament special si ca ii merge yahoo prin wifi :)

si problema nu cred ca e la RIM ci la furnizorii de telefonie mobila :) avand in vedere ca la unele companii sunt oferte mai bune si la altele mai putin... :) cred ca e chestiune de cum se inteleg cei de la RIM cu fiecare furnizor in parte
Cashix
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Mar 2011, 01:47
Localitate: Ramnicu Valcea
Contact:

Mesaj de Cashix »

Si asta e adevarat,dar si rim semneaza un contract cu ei si cred ca rim are primul cuvant.
Putem doar spera la mai bine :)
A man should look for what is, and not for what he thinks should be.—Albert Einstein
livbiu27ro
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 18 Mai 2011, 11:54

Mesaj de livbiu27ro »

Salut,
Azi am luat si eu un simm prepaid de la Orange, cu credit Blackberry 9 Euro, DAR, nimeni de la Orange nu stia ce setari ii trebuies BB-ului meu(Bold 9700), daca va merge RIM, etc!
Ajuta-ma te rog cu cateva detalii!
Ms Frumos,
Liviu
playmo
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 11
Membru din: 08 Apr 2011, 17:28
Localitate: Bucuresti

Mesaj de playmo »

teoretic ar trebui sa se configureze singur... :) eu dupa ce am bagat sim-ul, la 2 minute am primit mesaj ca in 24 de ore o sa mi se activeze toate serviciile... deci incearca sa iti downloadezi appworld si have fun
Avatar utilizator
Ciupanezul
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 73
Membru din: 19 Ian 2011, 23:36
Model BlackBerry: BlackBerry Classic
OS: 10.3.2.2836
Retea GSM: Orange
Localitate: Sector 6, Bucuresti, Romania
Contact:

Mesaj de Ciupanezul »

livbiu27ro scrie:Salut,
Azi am luat si eu un simm prepaid de la Orange, cu credit Blackberry 9 Euro, DAR, nimeni de la Orange nu stia ce setari ii trebuies BB-ului meu(Bold 9700), daca va merge RIM, etc!
Ajuta-ma te rog cu cateva detalii!
Ms Frumos,
Liviu

Eu daca eram in locul tau le aruncam cartela inapoi si le ceream banii daca nu au fost in stare sa-mi seteze un telefon. Trebuia sa le spui sa-ti de-a banii inapoi.

Pana una alta vezi daca gasesti ceva pe net, daca nu ... eu oricum caut printre cunostinte sa vad ce gasesc.
Exceptional nu-i destul, Blackberry este suficient.
Ciupanezul
playmo
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 11
Membru din: 08 Apr 2011, 17:28
Localitate: Bucuresti

Mesaj de playmo »

mi am luat si eu cartela de la orange si nici aici nu trebuia setat nimic de ei, doar activat extraoptiunile..
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

goosebumps4 scrie:Oricum, putin inutil daca nu esti implicat in ceva echipa in care toata lumea sa aiba bbm.
Este foarte adevarat!
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Scrie răspuns

Înapoi la “Socializare”