Gmail App

Facebook, Twitter, Myspace, Yahoo Messenger, BlackBerry Messenger
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Mandrk
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 22
Membru din: 03 Sep 2011, 10:31
Localitate: Mangalia

Gmail App

Mesaj de Mandrk »

Am facut un update de firmware.
Cand dupa aceasta am constatat ca aplicatia Gmail (cea instalata nu in pagina web) nu mai imi functioneaza. Cu stupoate am gasit pe site-ul google ca au renuntat la aplicatia destinata celor de la RIM Blackberry.
Citez:"Beginning Nov. 22, 2011, we will end support for the Gmail App for Blackberry (installed native app)"
Sursa:http://www.ibtimes.com/articles/247750/20111111/google-scrap-gmail-app-blackberry.htm

Are cineva aplicatia JAD-ul sau Cod-ul in PC....
Aplicatia o puteam folosi si eram noificat pe ecran cand primeam emailuri.
Acum trebuie sa stau in pagina web....
Sucks.... Ce concurenta ... Ce linsaj pentru cei de la RIM.
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

iti sugerez logic mail :) functioneaza perfect
Mandrk
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 22
Membru din: 03 Sep 2011, 10:31
Localitate: Mangalia

Mesaj de Mandrk »

Folosesc LogicMail inca de cand am telefonul insa este o aplicatie pe care o folosesc doar pe wifi. Nu am pachet de date BlackBerry am doar internet activ pe telefon NetMail.
Gmail il folosesc la conturile pop3/imap pe care le import cu Gmail. Plus ca Gmail viziteaza automat din ora in ora conexiunea pentru mailuri noi.
LogicMail o face doar manual.

Gmail are notificare prin icon/ring, LogicMail ring dar tot cand vizitezi serverul manual la deschiderea aplicatiei.
Cand lucrezi cu 30 sau 50 de mailuri pe zi conteaza acestea. Altfel merge si LogicMail.
Ieri am gasit aplicatia sub forma de fisiere COD si am reinstalat-o Gmail 2.0.6 :)
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

da , corect , tu ai dreptate , avand in vedere ca lucrezi foarte mult pe el si ai acest volum geb 30-50 de mailuri ... ar fii bataie mare de cap , am omis SHANGMAIL functioneaza fara ab. bb , testata de mine e destul de smechera faza e ca la 6 luni tre sa`i dai uninstall si sa o instalezi iar , dar functioneaza foarte bine , eu am instalat am facut chiar si screenuri dar de pe celalalt tel (my ex. 9780) am sa fac o proba si pe bb 9900 , eventual am sa postez si niste screenuri ,
ungabriell
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 27 Dec 2011, 16:09

Mesaj de ungabriell »

Buna ziua tuturora din aceasta minunata comunitate, sunt nou pe aici si as vrea sa pun niste intrabari . am nevoie ge gmail app in telefon stie cineva de unde pot sa o iau sau daca cineva o are in telefon instalata se poate copia sa trimite? Ar fii nemaipomenit
ungabriell
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 27 Dec 2011, 16:09

Mesaj de ungabriell »

Bine v-am gasit si multumesc
Mandrk
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 22
Membru din: 03 Sep 2011, 10:31
Localitate: Mangalia

Mesaj de Mandrk »

Salut!
Pentru download Gmail 2.0.6 foloseste acest link http://www.myindex.ro/blackberry/gmail/
Acolo o sa gasesti fisierele cu extentia COD.
Le poti downloda in PC si cu aplicatia BlackBerry Descktop le poti instala in telefon.
ungabriell
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 27 Dec 2011, 16:09

Mesaj de ungabriell »

mersi Mandrk o sa incerc revin cu informatii
ungabriell
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 27 Dec 2011, 16:09

Mesaj de ungabriell »

Te rog poti sa-mi spui si cum sa o fac pentru ca le-am descarcat dar desktop softwere nu le vede in folderul unde le-am pus

Ms
Mandrk
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 22
Membru din: 03 Sep 2011, 10:31
Localitate: Mangalia

Mesaj de Mandrk »

Nu mai posta de 2 ori... Apasa Editeaza post!
Du-te la aplicatii instalate. Acolo unde poti sa dai + sau - pe fiecare aplicatie instalata.
Ai un buton de Instalare aplicatie noua.
Dai browse si indici fisierul gmail.cod apoi le ea el pe celalalte.
Închis

Înapoi la “Socializare”