LogicMail

Facebook, Twitter, Myspace, Yahoo Messenger, BlackBerry Messenger
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Flondor
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 23
Membru din: 02 Dec 2012, 22:19
Localitate: Bucuresti

LogicMail

Mesaj de Flondor »

Tocmai am activat o optiune cu trafic inclus si functioneaza. Deci aplicatia nu merge pe BIS, in rest merge ok atat pe wifi cat si standard data network ;)

Sent from my BlackBerry 9780 using Tapatalk
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

LogicMail

Mesaj de stelian302 »

Da eu aveam BIS si nu mergea , multumim de informatie.


Sent from my iPhone 4s.
catalin.grigoras
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 01 Iun 2013, 10:36

Mesaj de catalin.grigoras »

Folosesc logic mail si 3g fara BIS. Merge super. Nu am gasit pana acum cum sa fac sa si sune cand primesc mail. Oricum, in sfarsit imi pot folosi BB fara bis pe mail si internet. Mai am nevoie de alternative FB pe opera mini si cam gata :)
audeo
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 11 Noi 2013, 15:48

Mesaj de audeo »

Buna,
Am si eu o problema cu bb 9720. Incerc sa fac setarile de gmail prin logicmail si nu reusesc sa configurez mailul. Aveti vreo idee? Multumesc anticipat!
Flondor
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 23
Membru din: 02 Dec 2012, 22:19
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Flondor »

catalin.grigoras scrie:Folosesc logic mail si 3g fara BIS. Merge super. Nu am gasit pana acum cum sa fac sa si sune cand primesc mail. Oricum, in sfarsit imi pot folosi BB fara bis pe mail si internet. Mai am nevoie de alternative FB pe opera mini si cam gata :)
Salutare,

Din cate stiu eu (sper sa nu gresesc, nu am mai folosit aplicatia de ceva timp..) LogicMail nu functioneza prin BIS; mai exact trebuie sa ai trafic extra sau o conexiune WIFI. s-ar putea ca asta sa fie motivul pentru care nu iti poti configura contul (nu reuseste conexiunea la server).
Sper sa fie de ajutor precizarea mea. O zi placuta.
audeo
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 11 Noi 2013, 15:48

Mesaj de audeo »

Flondor scrie:Salutare,

Din cate stiu eu (sper sa nu gresesc, nu am mai folosit aplicatia de ceva timp..) LogicMail nu functioneza prin BIS; mai exact trebuie sa ai trafic extra sau o conexiune WIFI. s-ar putea ca asta sa fie motivul pentru care nu iti poti configura contul (nu reuseste conexiunea la server).
Sper sa fie de ajutor precizarea mea. O zi placuta.
Da, ai avut dreptate. Dupa ce l-am conectat la WIFI, mi-a functionat. Multumesc frumos!
Scrie răspuns

Înapoi la “Socializare”