intrebare despre internet (utilizator nou)

Browsere, utilitare internet
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Închis
Dan Visan
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 29 Mai 2013, 17:31

intrebare despre internet (utilizator nou)

Mesaj de Dan Visan »

mi-am luat azi un bbery curve 8520 second-hand si ma cam bate la internet, dar cred ca stiu de ce. inainte am avut un samsung cu windows 6.5 si internetul de pe abonament mergea struna, fara probleme si prin 3g. acum, se limiteaza la edge, viteza de descarcare este infecta, iar aplicatia de facebook nu se poate conecta pentru ca "nu ma incadrez in planul potrivit pentru servicii de date". presupun ca e vorba de BBM/BIM, pentru care am nevoie de optiunea aia de 5 euro de bbm de la orange?
am abonament cangur 9 (orange) cu 90mb/luna si trafic nelimitat pe facebook si yahoo, presupun ca nu e nicio sansa sa schimb mega aia cu bbm, nu? am nevoie neaparat de facebook pentru a accesa grupul facultatii si de yahoo mail si singurul motiv pentru care am luat telefonu asta e ca s-a stricat cel vechi si am prins un pret ok, dar il am de numai 2 ore si limitarile astea incep sa ma enerveze.

e vreo sansa sa folosesc mb din abonament ca pe bbm, printr-o aplicatie sau modificare, ceva?
Închis

Înapoi la “Internet si Retea”