Problema e-mail - Orange Prepay

Browsere, utilitare internet
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Închis
Maverick
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 22 Oct 2013, 15:59

Problema e-mail - Orange Prepay

Mesaj de Maverick »

Salut,

Am un Blackberry 9320 achizionat nou de 1 luna (Orange Prepay, optiune Orange pentru Blackberry activata). Mi-am configurat un e-mail de la Yahoo si unul de la Google pe telefon. Am si eu o intrebare, in legatura cu sincronizarea e-mail-urilor. De exemplu sterg un e-mail de la unul din conturi de pe laptop, iar pe telefon nu imi apare ca sters. Cum as putea sa sincronizez e-mail-ul, ca in cazul cand sterg de pe laptop sa imi apara si modificarea in telefon si invers. Si in plus la e-mail-ul de Yahoo nu pot sa vad subfolderele. Poate cineva sa imi explice cum se procedeaza?

Multumesc anticipat,
dacccy
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 36
Membru din: 21 Sep 2013, 15:06

Mesaj de dacccy »

foloseste careva optiunea Prepay BB(4 euro/30 zile)? Ce presupune aceasta optiune?Daca o are careva activata pe un Os 10?cei de la orange mi-au comunicat in momentul in care am efectuat operatiunea la *100# ca degeaba am activat-o (mi-au comunicat cei de la serviciul clienti) ca pe os 10 n uare rost sa o activez deoarece acest sistem de operare (10) functioneaza si fara optiunea respectiva ,cu toate ca o doream pe accea.Si mi-au spusa ca imi dau creditul inapoi.Ce sa i nteleg din asta ?Imi activez optiunea ,nu primesc confirmarea de la orange pt optiuna respectiva,ca apoi sa ii sun sa imi comunice ca nu e necesar sa o activez.Dar oare se poate folosi ?Asta e intrebarea?Daca o are cineva si ce presupune ea?Din cate am constatat are net nelimitat.Sau scade viteza dupa un anumit trafic ,incat nu iti mai vine sa stai pe net?
Maverick
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 22 Oct 2013, 15:59

Mesaj de Maverick »

Salut,

Optiunea de 4 euro de la orange, are net nelimitat, dar viteza scade dupa primiii 3 gb de trafic. Plus ca e buna numai pentru e-mail si browsing, daca vrei sa download-ezi ceva sau sa te uiti pe youtube iti trebuie alta optiuni de date. Cel putin asa e la mine, OS 7.1.
Închis

Înapoi la “Internet si Retea”