Cum sa folositi netul pe Blackberry fara abonament de date

Browsere, utilitare internet
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Scrie răspuns
Nistor Cosmina
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 05 Mar 2013, 20:38

Mesaj de Nistor Cosmina »

Nici Faceboock ul nu merge fara wireless, doar mailul. Aveti idei? Si un program de msg tot astept.
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

pentru yahoo messenger: eBuddy sau nimz, nimzo...nu stiu cum ii zice...ceva de genul! eBuddy e foarte bun!
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
drstancu
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 14 Mai 2013, 08:33

Mesaj de drstancu »

Salutare, am facut update de service book pus de voi dar tot nu merge.. la apn am incercat si broadband si internet..am cosmote cu extraopbtiunea inclusa de net .. ma poate ajuta careva?? fac cinste..
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

Mesaj de stelian302 »

la setari
APN:internet
Username for APN:
Password for APN:
la mine functiona perfect (cosmote)
Enable Legacy SB Restore mode
Mergi la Opţiuni > Opţiuni Avansate > Service Book
ti TASTA ALT şi apesi S B E B
vei vedea mesajul Legacy SB Restore Permite.
drstancu
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 14 Mai 2013, 08:33

Mesaj de drstancu »

stelian302 scrie:la setari
APN:internet
Username for APN:
Password for APN:
la mine functiona perfect (cosmote)
Enable Legacy SB Restore mode
Mergi la Opţiuni > Opţiuni Avansate > Service Book
ti TASTA ALT şi apesi S B E B
vei vedea mesajul Legacy SB Restore Permite.
Am facut exact pasii pe care mi i-ai zis tu si dupa restart la telefon - am deschis opera mini instalat de pe wifi si nu merge - la un ping dat de pe telefon catre orice alt site primesc un singur raspuns dupa care moare..
9700 bold os 6 telefonul este at&t si decodat pe RO
ady_uaic
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 13 Aug 2013, 09:54

Mesaj de ady_uaic »

Mai are cineva fisierul de la primul pas din primul post?
ady_uaic
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 13 Aug 2013, 09:54

Mesaj de ady_uaic »

nimeni? :(
Florin75
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 31 Aug 2013, 09:46

Mesaj de Florin75 »

Salut! Sunt nou pe meleagurile BB si nu ma descurc. Am un BB 9790 Bold si un abonament la Vodafone cu niste MB trafic inclusi. Am activat optiunea de 5 E pentru BB, dar nu pot sa vizualizez videoclipurile de pe Youtube decat pe WI-FI. Intrebarea este: pot folosi acei MB din abonament pentru streaming? Daca da, atunci ce setari trebuie sa fac? Cei de la Vodafone au zis ca din pdv-ul lor totul e ok, se poate folosi, dar ca probabil am o problema cu telefonul (Imi da mesajul: A survenit o eroare la incercarea de redare media). Multumesc!
mnzwu
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 32
Membru din: 30 Mar 2012, 15:41

Mesaj de mnzwu »

salutare,

cine imi poate da un sfat, in legatura cu utilizare internetului numai pe wifi!!!
vreau sa ies din tara si...folosesc internetul de la orange, blackberry internet, dar, testand treaba asta, daca opresc datele si ma conectez doar pe wifi nu pot folosi nicio aplicatie de internet (apare mesaj ca nu se poate conecta), aplicatii care se conecteaza fara BIS (youtube, viber, wapp....etc)

daca ies din tara vreau sa opresc datele...dar sa "fur" internet de la straini cum prin o retea!
poate e o defectiune a telefonului meu (Bold 9780), poate e o setare care nu ma lasa sa intru pe net fara wifi.
vreau un ajutor din partea voastra!!!

o zi buna.
dacccy
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 36
Membru din: 21 Sep 2013, 15:06

Mesaj de dacccy »

Sunt posesor a bb q 10,si as dori sa stiu de ce ce nu pot utiliza optiunea de la orange:''blackberry 4''.Mi-auconfirmat faptul ca cu acest terminal nu mai nevoie de aceasta optiune.Dar de ce?Cu aceasta optiune aveam internet nelimitat .Ma poate ajuta careva?
Scrie răspuns

Înapoi la “Internet si Retea”