Ce avantaje are un "ringtone" cumpărat, faţă de acelaşi, din arhiva personală mp3?

Teme si sonerii pentru personalizarea telefonului tau
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
1960
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 24
Membru din: 08 Apr 2012, 00:35
Localitate: Bucureşti
Contact:

Ce avantaje are un "ringtone" cumpărat, faţă de acelaşi, din arhiva personală mp3?

Mesaj de 1960 »

Salutare, tuturor [cei 2-3 care vin pe aici]
Nu am găsit o secţiune mai bună ca asta, poate ar fi mers la "Cafenea" sau poate nu, fiind tot despre ceva legat de tel. mobile.
Am o mare nelămurire legat de tonurile cumpărate. Care ar fi motivul să cumpăr un "ringtone" cu 2 dolari, să zicem, ca exemplu, Drunk On You - Luke Bryan, când am acel album, sau melodie, în arhiva mea personală şi care se aude poate mai curat decât ce aş descărca pe bani, iar după o perioadă aş risca să rămân fără ce am descărcat, dacă fac câteva instalări pe telefon ?
Doar de "figuri" că ai o sonerie cumpărată ?
Poate da cineva un răspuns la această stupizenie ?
Personal, folosesc sunete şi fragmente de melodii , tăiate din cântecele care îmi plac şi nu văd chiar deloc rostul cumpărării lor.
Ai posibilitatea să-ţi alegi ce fragment doreşti, din melodia/melodiile preferate, ai posibilitatea de a le stoca ori pe un card microsd, ori, chiar în memoria telefonului. Folosesc acest mod de a pune sonerii, de mult timp, la toate telefoanele ce mi-au trecut prin mâini şi care aveau bluetooth sau posibilitatea conectării prin usb la un pc.
Deci, ar trebui să mă apuc să-mi deschid o pagină de web, în care să-mi expun "creaţiile" la preţuri de 1,99 dolari, sau mai mult ?
Uite aşa fac unii bani, pe seama celor ce nu ştiu cum să facă o nimica toată. Şi sunt destui care nu ştiu aceste mărunţişuri.
Acelaşi lucru poate fi folosit şi pentru crearea unei biblioteci de iconuri sau de imagini de fundal. Simplu ca bună ziua şi fără bani, doar cu puţin timp alocat în acest scop, dacă nu pute pământul sub tine de puturos. :D

Cred că mă mai gândesc la această variantă cu deschiderea unui forum axat pe wallpapere, iconuri şi melodii, la preţuri de dumping.

Totuşi, vreau o explicaţie legat de folosirea unor chestii cumpărate de pe net, atunci când le poţi face chiar tu. De ce ?
Respectă-mă ca să te respect. Vorbeşte corect româneşte, nu folosi cuvinte de "analfabetician".

Astăzi, eram în biserică şi când mă uit la cucoana de lângă mine, îşi aprindea o ţigară...
Doamne, să scap berea din mână, nu alta...
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

Pentru ca cineva trebuie sa se si imbogateasca in lumea asta de pe urma celor care cumpara! Daca merge de ce nu? Daca nu ar cumpara lumea se inchideau de mult site-urile respective! Acum 10 ani am avut si eu site de ringtonuri si wallpapere si pot sa zic ca am castigat in jur de 10 euro pe saptamana... si eu eram doar un afliliat! Cei mai sus ca mine erau "bogati"!

Ca sa iti expui creatiile iti va trebui licenta pentru fiecare melodie dupa care creezi ceva sau NU pana te da cineva in gat si iti inchide site-ul in cel mai bun caz!
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
1960
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 24
Membru din: 08 Apr 2012, 00:35
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesaj de 1960 »

Se creează un site pe un server chinezesc... Una din variante.
Câte nu se fac. Sunt zeci milioane de pagini de net ce nu ar trebui să fie.
Ce ai spus tu era şi presupunerea mea. De altfel, majoritatea dau bani unei minoritţi pentru diverse servicii, doar din lene, fiindcă nu au chef să facă ceva singurei.
Chestia cu crearea unui site, era doar o glumă. Sunt destule.
Respectă-mă ca să te respect. Vorbeşte corect româneşte, nu folosi cuvinte de "analfabetician".

Astăzi, eram în biserică şi când mă uit la cucoana de lângă mine, îşi aprindea o ţigară...
Doamne, să scap berea din mână, nu alta...
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

Vorbim si noi ipotetic :)
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Scrie răspuns

Înapoi la “Teme si Sonerii”