instalarea fisierelor .jad pe un dispozitiv blackberry

Aplicatii diverse sau orice altceva
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
huian
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 95
Membru din: 20 Iul 2011, 09:16
Localitate: Bacau
Contact:

instalarea fisierelor .jad pe un dispozitiv blackberry

Mesaj de huian »

metode?doar cu softul desktop nu merge chiar de selectezi sa vada toate fisierele :confused:
deci...cum se face?
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

A? Nu inteleg ce vrei sa spui...
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
huian
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 95
Membru din: 20 Iul 2011, 09:16
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de huian »

jad si jar,sunt terminatiile aplicatiilor respective,uite de exemplu,messengerul ala multi care l-ai postat tu pe site cu tot cu poze ce terminatie are?e jad nu?cum il instalezi pe telefon?cu soft-ul pt pc nu vrea,normal pentru bberry este terminatia alx si nu mai stiu ce
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

Da, am vazut si eu acum ca nu merge... Eu l-am instalat intrand pe site-ul lor si accesand rubrica Download! Mi s-a instalat imediat... nu stiu de ce are terminatia asta... Incearca sa il copii pe telefon prin intermediul cablului de date... poate merge
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
huian
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 95
Membru din: 20 Iul 2011, 09:16
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de huian »

nu merge,din cate am inteles daca intri de pe telefon si descarci se instaleaza singur deoarece se converteste...asa am copiat in telefon...fara rezultat totusi
din cate am citit e vorba de un soft,cum ajung acasa testez si postez,poate mai prinde cuiva bine
huian
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 95
Membru din: 20 Iul 2011, 09:16
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de huian »

[video=youtube;5eMSk9Ar6fA]http://www.youtube.com/watch?v=5eMSk9Ar6fA[/video]
asta e si rezolvarea bbsak
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

Interesant... daca si functioneaza!
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
CaineRAU
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 74
Membru din: 18 Dec 2011, 21:41
Localitate: Resita

Mesaj de CaineRAU »

sau mai e o solutie,dar trebuie sa aveti un telefon mai vechi care sa stie bluetooth si sa ruleze fara SIM,bagati jar-ul pe telefonul vechi,apoi trimiteti jar-ul pe blackberry,dupa,va duceti in media gallery(pe blackberry),apasati punctuletele alea(care e logo-ul blackberry)pe tastatura,selectati explore(sau ceva de genu) umblati pana cand gasiti jar-ul,apoi click pe trackball.se va instala jar-ul
Scrie răspuns

Înapoi la “Altele”