Site de module blackberry

Aplicatii diverse sau orice altceva
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Închis
CaineRAU
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 74
Membru din: 18 Dec 2011, 21:41
Localitate: Resita

Site de module blackberry

Mesaj de CaineRAU »

Salut!Mi-a venit o mica idee : sa fac un site de module Blackberry.S-a intamplat sa nu va mearga o aplicatie din cauza ca nu aveti nu stiu ce modul.E ca la calculator,nu va merge nu stiu ce joc ca nu aveti dll-ul x sau y.Aici dll-ul e modului,in cazul nostru.Dar insa,pentru a face acest lucru,am nevoie de ajutorul vostru.Downloadati BBSAK,il deschideti,va duceti la Misc si acolo este o functie,si anume Dump.Aceasta aplicatie va face back-up la toate aplicatiile voastre,inclusiv la module.Back-upul il veti gasi unde ati instalat si BBSAK.Voi selectati doar modulele(care incep cu net_rim) si le uploadati pe mediafire sau pe orice site de file-sharing.Adresa sitului unde va fi situl de module va fi unde imi gazduiesc in prezent situl meu,iar adresa va fi http://www.gogotutorials.info/moduleblackberry
CaineRAU
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 74
Membru din: 18 Dec 2011, 21:41
Localitate: Resita

Mesaj de CaineRAU »

Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Nu înţeleg cu ce te ajută,! sau mă rog poate pe tine te ajută.
Însă chiar nu înteleg de ce trebuiesc neaparat copiate din telefon!!?
Dacă cuiva îi trebuie un anumit 'modul', descarcă un pachet cu firmware(ptr modelul lui de BB), îl instalează, se duce în C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\Shared\Loader Files\xxxxM_vx.x.x.xxx_Px.x.x.xx\Java, şi are acolo toate cod's file de care are nevoie.

Pentru cine vrea să scrie uşor si fără prea multă bătaie de cap acele module, poate descărca arhiva de AICI, o dezarhivează, iar în folderul numit * WRITE Cod's * copiază toate fişierele cod's pe care vrea să le scrie în telefon.
Apoi rulaţi fisierul numit * Write all Cod's file *, şi toate acele module vor fi instalate în telefon...fără a mai fi nevoie de ce ştiu eu ce software complicate, şi de bătăi de cap.
De altfel voi adauga în aplicaţia dată free de mine, funcţiile de write: cod's, alx, jar, jad,şi multe alte funcţii utile care nu le găsiţi în alte aplicaţii... :)


@CaineRau -Pe viitor foloseşte funcţia: Editează Post, dacă mai ai ceva "inteligent" de adăugat.
:)
CaineRAU
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 74
Membru din: 18 Dec 2011, 21:41
Localitate: Resita

Mesaj de CaineRAU »

dar sa zicem ca na,eu vreau sami instalez o aplicatie care face ceva,si nu merge ca nu are un modul,si DOAR pentru un modul sa instalez un ansamblu intreg?
iar acel modul nu se gaseste in firmware-ul lui si chiar are nevoie de acea aplicatie si nu are bani(si ar fi si absurd sa dai 7 milioane)pentru un nou blackberry
sunt destule motive...mai ales ca pe google nu prea gasesti module,deci ar fi de folos un astfel de site
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Se pare că pentru tine nu am fost destul de explicit, deci reformulez. Descarci un pachet cu firmware , îl instalezi, şi vei avea la dispoziţie toate modulele necesare. În ceea ce priveste cautatul pe google al modulelor, este normal să nu gaseşti, deoarece cum ţi-am explicat mai sus, cui îi trebuie vreun modul îşi instalează un firmware şi le are pe toate....
Dacă pentru tine este prea mare deranjul să descarci/instalezi un pachet cu firmware...asta este altă poveste, însă mie mi se pare cea mai proastă idee(asta este parerea mea)
:)
CaineRAU
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 74
Membru din: 18 Dec 2011, 21:41
Localitate: Resita

Mesaj de CaineRAU »

treaba ta... e adevarat si ce zici tu...
doar ca eu(sau oricine)de unde stiu care firmware contine acel modul?
astept raspunsuri si de la altii
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Descarcă firmware, instalează şi vei vedea că conţine TOATE modulele disponibile pentru acel model de telefon pentru care ai descărcat firmwarele.. Ce ai copiat tu din telefon...le gaseşti în locaţia unde se instalează acel firmware.. Deci te-ai deranjat inutil...
Te-am sfătuit să te informezi înainte... dar se pare că mi-am pierdut timpul...


Ps. Este ultimul meu post în cea ce "te priveşte". Se pare ca tu nu vrei să înveti nimic, doar crezi că le ştii pe toate , dar defapt cunoştinţele tale în domeniu BB sunt 0.


La mulţi ani tuturor.
:)
CaineRAU
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 74
Membru din: 18 Dec 2011, 21:41
Localitate: Resita

Mesaj de CaineRAU »

aaa... am inteles acum,o sami instalez,pe rand,pe calculator,os5,os6,os7 si o sa fac cu ele un site de module blackberry
multumesc,dixon,mai ajutat foarte mult,la multi ani si voi reveni pe site in 2012 ca acum ma apuc de site
jacob374
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 05 Oct 2013, 09:36

Mesaj de jacob374 »

Disponibile pentru acel model de telefon pentru care ai descărcat firmwarele.. Ce ai copiat tu din telefon...le gaseşti în locaţia unde se instalează acel firmware..
Închis

Înapoi la “Altele”