Cumpar telefon bb 9780 sau 9700 cu display bun

Sectiune pentru cei ce doresc sa cumpere un telefon BlackBerry (Persoanele fizice si juridice isi pot prezenta oferta)
Reguli forum
Toate anunțurile de pe acest forum TREBUIE să conțină OBLIGATORIU o metodă de contact (NUMĂR DE TELEFON sau ADRESĂ DE MAIL). Regulamentul bazarului îl puteți citi aici.
Închis
atyqsound
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 30 Ian 2013, 12:44

Cumpar telefon bb 9780 sau 9700 cu display bun

Mesaj de atyqsound »

Cumpar telefon bb 9780 sau 9700, cu display bun. Nu ma intereseaza partea estetica a telefonului. Astept pm. Multumesc. ;)
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Înainte de-a cumpăra îţi dau un sfat:

Cumpără lcd-ul în funcţie de seria lcd-ului tău. La BB lcd-urile sunt după serie. Desfă telefonul pentru care vrei să cumperi lcd-ul şi uită-te pe spatele lui. În funcţie de seria de pe spate lui... şti ce să cauţi !!!
:)
atyqsound
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 30 Ian 2013, 12:44

Mesaj de atyqsound »

Salut! Stiu asta, din pacate pe displayul meu nu scrie nimic. L-am luat de la cineva ce l-a desfacut si nu stiu cum i-a scos folia cu seria, deci nu stiu. Exista si o alta varianta prin care poti afla seria de display? M-ar ajuta. In seara asta am probat cu ajutorul unui coleg de pe forum varianta 002/111 si nu functiona. A ramas aprins fondul alb tot timpul si nu a functionat :(
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Interesant!
La lcd-ul de la BB 9700 seria nu este pe nicio eticheta, ci este scrisă direct pe lcd... în fine. Un exemplu AICI.

Seria lcd-ului se poate citi cu ajutorul unui software care nu este disponibil publicului.
Când mai ai un lcd de probă scrie aici şi-ţi fac upload la un fişier cu ajutorul căruia vei putea face ca versiunea lcd-ului respectiv să devină compatibilă cu pcb-ul tău.
:)
atyqsound
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 30 Ian 2013, 12:44

Mesaj de atyqsound »

Da. Multumesc de ajutor. Eu am incercat cu asta.
Nu stiu ce a facut pentru ca s-a intamplat fara display. Mi-a povestit ca s-a instalat si apoi si-a reinstalat sistemul...sau cel putin asa cred. Vreo idee?!
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Dacă se scrie fără a avea lcd pe pcb (plac&#259 ;) nu are niciun efect. Fă rost de un lcd măcar de probă şi te îndrum pas cu pas.
:)
atyqsound
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 30 Ian 2013, 12:44

Mesaj de atyqsound »

O sa incerc. Va tin la curent. Multumesc
P.S. V-am mai scris un post, dar vad ca nu apare...cerea aprobarea unui admin. Ma gandesc ca era din cauza linkului.
Si inca o chestie ciudata dupa rescriere bios + os instalat. desi calculatorul il vede, daca ii pun o cartela sim si incerc sa ma sun sau sa apelez, telefonul iti da senzatia ca nu functioneaza si nu vede cartela....vreo idee?
P.S. 2 Asa este seria este scrisa pe spatele din metal al LCD-ului. Doar ca spatele ala de metal la mine lipseste...
I8a4are
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 7
Membru din: 21 Feb 2013, 16:30

Mesaj de I8a4are »

michael1985
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 12
Membru din: 15 Ian 2013, 08:32
Localitate: constanta
Contact:

Mesaj de michael1985 »

salut am tel bb 9700 bold imbracat in folie carbon tel este negru displayul este bun bateria buna l-am tinut in husa cauciuc
atyqsound
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 30 Ian 2013, 12:44

Mesaj de atyqsound »

Multumesc. Din pacate am vandut telefonul pe bucati. Nu-l mai am. Se poate inchide subiectul!
Închis

Înapoi la “Cumparari”