Abonamebt bb

Discutii despre Orange
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
proof
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 22
Membru din: 30 Oct 2012, 14:29
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de proof »

Buna
am o problema ,poate s-a mai discutat
mi-am activat bb internet 4 de la orange
totul ok
doar ca imi ia bani
am primit de la orange ca am activata optiunea (dar raman fara credit)
ar trebui sa imi fac ceva setari particulare ????
Multumesc anticipat
proof
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 22
Membru din: 30 Oct 2012, 14:29
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de proof »

nu am reusit sa vb cu astia de la orange (era inchis call centerul deja) ,poate ii prind maine dimineata
nu reuseste nimeni sa imi dea un raspuns,,
Multumesc anticipat
mirceabb
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 25 Mar 2014, 19:34

Mesaj de mirceabb »

mi-am activat si eu optiunea blackberry unlimited 5 de la orange si dupa ce am trecut la z10, aceasta optiune nu mai este compatibila! si am facut cost suplimentar. am sunat de 2 ori la ei sa-mi explice ce se intampla, odata mi-au zis ca este eroare de la cronos, apoi ca nu stiu, sa fac o sesizare scrisa in orage shop. am mers astazi la shop si angajatul de acolo a incercat sa-mi explice cum un telefon blackberry nu este compatibil cu o optiune blackberry. pentru aceasta optiune anul trecut am prelungit contractul cu ei si acum sa-mi zica ca e nefolositoare!
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

Abonamentul BIS pe care il platesti tu nu mai este compatibil cu telefoanele Blackberry su OS10 (Z10, Q10, Z30, Q5, etc).
Me like Berryes!
proof
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 22
Membru din: 30 Oct 2012, 14:29
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de proof »

mirceabb scrie:mi-am activat si eu optiunea blackberry unlimited 5 de la orange si dupa ce am trecut la z10, aceasta optiune nu mai este compatibila! si am facut cost suplimentar. am sunat de 2 ori la ei sa-mi explice ce se intampla, odata mi-au zis ca este eroare de la cronos, apoi ca nu stiu, sa fac o sesizare scrisa in orage shop. am mers astazi la shop si angajatul de acolo a incercat sa-mi explice cum un telefon blackberry nu este compatibil cu o optiune blackberry. pentru aceasta optiune anul trecut am prelungit contractul cu ei si acum sa-mi zica ca e nefolositoare!
Din pacate (pt unii) BIS nu mai este necesar pt os10 .
Aia de la serviciul clienti sunt varza oricum.
Tre sa fi atent la traficul de internet de acum incolo
Din pacate pt tine e ca platesti bis degeaba,sper sa poti renunta
Bafta
Scrie răspuns

Înapoi la “Orange”