Abonamebt bb

Discutii despre Orange
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Cashix
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Mar 2011, 01:47
Localitate: Ramnicu Valcea
Contact:

Abonamebt bb

Mesaj de Cashix »

As vrea sa stiu daca are cineva acest tip de abonament si cat trafic face? Cat ar fi echivalentul fata de un ab de date normal?
Eu de ex pe iphone faceam trafic 500mb iar acumn pe iphone 4 cam 1gb.
goosebumps4
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 29 Mar 2011, 18:28

Mesaj de goosebumps4 »

Eu sunt inca in prima luna de BIS cu 9 eur = 50MB, si vad ca e ok. Nu stiu in schimb unde pot verifica cat trafic am facut. Acum sincer nu ma prea dau pe net, decat cand chiar trebuie. Il folosesc foarte mult pe email.
Mai demult aveam si eu 500MB, si nu reuseam sa depasesc 100MB decat daca imi conectam macul la bb si ma dadeam de pe mac pe net.
Cashix
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Mar 2011, 01:47
Localitate: Ramnicu Valcea
Contact:

Mesaj de Cashix »

A man should look for what is, and not for what he thinks should be.—Albert Einstein
Tetel
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 28 Iun 2011, 01:14
Localitate: Busteni

Mesaj de Tetel »

Eu apelez *100#, ramura 1 Cronos si de acolo aflu cati MB mai am disponibil.
daniel28
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 13 Iul 2011, 20:55

Mesaj de daniel28 »

Buna. As vrea sa pun si eu o intrebare. Orange are acum oferta urmatoare:

Cu opţiunea Unlimited de 5 euro pentru BlackBerry navighezi în voie lunar pentru că ai:
acces nelimitat la internet, BlackBerry Messenger, reţele sociale
primii 300 MB la viteze de până la 3,6 Mbps, iar după primii 300 MB viteze de până la 128 Kbps
100 MB de trafic naţional pentru video streaming
special: până în data de 15 octombrie 2011, ai şi e-mail mobil in timp real: pana la 10 conturi de e-mail (inclusiv Yahoo! Mail, Gmail)
Iar datorită tehnologiei folosite de telefoanele BlackBerry este mult mai simplu şi mai rapid să navighezi pe internet .
După terminarea traficului de video streaming inclus, traficul suplimentar se tarifează cu 0,5 euro/100 MB.

Cum adica doar pana pe 15 oct am si email in timp real? Adica in cei 5 euro intra doar traficul de internet si tre sa mai adaug si un abonament BB?
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

Dupa cum suna anuntul cam DA! M-am uitat si eu pe site-ul lor si cam asta ar insemna, dupa 15 octombrie iti trebuie abonament BB!

Dar cel mai bine ai putea sa ii intrebi chiar pe ei la un showroom sau la Relatii cu Clientii!

Bafta!
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
GigiDuru
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 14 Ian 2012, 04:51

Mesaj de GigiDuru »

*115# si afiseaza traficul ramas
Avatar utilizator
Ciupanezul
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 73
Membru din: 19 Ian 2011, 23:36
Model BlackBerry: BlackBerry Classic
OS: 10.3.2.2836
Retea GSM: Orange
Localitate: Sector 6, Bucuresti, Romania
Contact:

Mesaj de Ciupanezul »

daniel28 scrie:Buna. As vrea sa pun si eu o intrebare. Orange are acum oferta urmatoare:

Cu opţiunea Unlimited de 5 euro pentru BlackBerry navighezi în voie lunar pentru că ai:
acces nelimitat la internet, BlackBerry Messenger, reţele sociale
primii 300 MB la viteze de până la 3,6 Mbps, iar după primii 300 MB viteze de până la 128 Kbps
100 MB de trafic naţional pentru video streaming
special: până în data de 15 octombrie 2011, ai şi e-mail mobil in timp real: pana la 10 conturi de e-mail (inclusiv Yahoo! Mail, Gmail)
Iar datorită tehnologiei folosite de telefoanele BlackBerry este mult mai simplu şi mai rapid să navighezi pe internet .
După terminarea traficului de video streaming inclus, traficul suplimentar se tarifează cu 0,5 euro/100 MB.

Cum adica doar pana pe 15 oct am si email in timp real? Adica in cei 5 euro intra doar traficul de internet si tre sa mai adaug si un abonament BB?

Mi-am luat eu de la ei extraoptiunea asta. E tare, n-am ce zice. Faza e ca ei iti ofera 10 conturi de email de forma: nume@blackberry.orange.ro si abonamentul este de fapt de 4 euro. Cel putin ieri cand am activat optiunea asta.

Si sa stii ca e super optiunea ca ai libertate oriunde si oricum. Poti folosi toate aplicatiile de la ei fara sa mai cauti alternative.

Mentionez faptul ca eu am si wireless si majoritatea timpului folosesc optiunea asta cu wireless-ul de acasa si consumul e mic. De trafic ma refer.
Exceptional nu-i destul, Blackberry este suficient.
Ciupanezul
Avatar utilizator
Ciupanezul
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 73
Membru din: 19 Ian 2011, 23:36
Model BlackBerry: BlackBerry Classic
OS: 10.3.2.2836
Retea GSM: Orange
Localitate: Sector 6, Bucuresti, Romania
Contact:

Mesaj de Ciupanezul »

GigiDuru scrie:*115# si afiseaza traficul ramas

La mine smecheria asta nu merge. Alta modalitate de a afla traficul, am instalat o aplicatie free din App World si contorizeaza cat trafic am pe Wi-Fi si cat am pe cartela. E super aplicatia si se numeste: NetworkTrafficControl
Exceptional nu-i destul, Blackberry este suficient.
Ciupanezul
kornel
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 45
Membru din: 25 Ian 2012, 17:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de kornel »

Optiunea de 4 (5) euro nu iti permite decat configurarea nume@blackberry.orange.ro. Cea de 7 euro iti permite sa tragi si alte casute de e-mail gen yahoo, gmail si care or mai fi dar tot in numar de 10. pentru 2 euro poti sa iti configuresi si alte casute de e-mail si ai in plus 200mb de trafic blackberry
Scrie răspuns

Înapoi la “Orange”