Exista BIS in roaming de la orange? sau doar strict optiune cu mb inclusi?

Discutii despre Orange
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
laurentiupfr
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 25
Membru din: 27 Feb 2012, 22:04
Localitate: Cluj-Napoca

Exista BIS in roaming de la orange? sau doar strict optiune cu mb inclusi?

Mesaj de laurentiupfr »

Salutare,
ma lovesc acum de o problema si nu stiu sigur daca o sa ma puteti ajuta :o . dar totusi incerc :D
Sunt la Orange, am prepay, folosesc internet optiunea unlimited de 4 euro, iar in mai voi pleca din tara pentru 10 zile, si as avea nevoie de internet pentru mail(in mod special), twitter, yahoo messenger (f putin) si browsing aproape zilnic.
Din cate am inteles eu aceasta optiune, e si normal (unlimited de 4 euro) nu este activa decat pt Romania
intrebareea mea: Stiti daca exista optiune cu internet pt bb in roaming, sau doar optiuni cu trafic de date? si care ar fi acelea? multumesc
”Marile probleme ale vieţii nu sunt niciodată definitiv rezolvate.
Cînd ni se pare că sunt, suntem întotdeauna în pierdere.”

CGJ
laurentiupfr
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 25
Membru din: 27 Feb 2012, 22:04
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de laurentiupfr »

chiar nimeni?????? :( (
”Marile probleme ale vieţii nu sunt niciodată definitiv rezolvate.
Cînd ni se pare că sunt, suntem întotdeauna în pierdere.”

CGJ
SanTana
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 20
Membru din: 01 Mar 2012, 17:11

Mesaj de SanTana »

Te sfatuiesc sa ii suni pe cei de la orange si sa ii intrebi..
laurentiupfr
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 25
Membru din: 27 Feb 2012, 22:04
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de laurentiupfr »

merci! :) sunasem deja cand am postat, si m-au lamurit ca de obicei.....(am gasit pe site-ul lor mai multe informatii decat mi-a oferit un consultant) se pare ca nu exista o solutie mai buna decat cele mentionate de mine mai sus din nefericire :(
”Marile probleme ale vieţii nu sunt niciodată definitiv rezolvate.
Cînd ni se pare că sunt, suntem întotdeauna în pierdere.”

CGJ
pa7nuti3
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 04 Iul 2012, 19:02
Localitate: Timisoara

Mesaj de pa7nuti3 »

buna...sunt la orange pe pre payd si v-as intreba,pot folosi bb doar cu o optiune speciala?nici in wireless nu ma lasa sa fac unele chestii...gen fb nativ,etc...ms
laurentiupfr
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 25
Membru din: 27 Feb 2012, 22:04
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de laurentiupfr »

pa7nuti3 scrie:buna...sunt la orange pe pre payd si v-as intreba,pot folosi bb doar cu o optiune speciala?nici in wireless nu ma lasa sa fac unele chestii...gen fb nativ,etc...ms
servus, incerc sa inteleg intrebarea ta dar as avea nevoie de mai multe informatii ce tel detii, la ce te referi cand spui ”chestii” - te referi la aplicatii sau ce anume? sper ca nu am fost dur dar trebuie sa fi destul de specific ca sa poti primi un raspuns potrivit cu nevoile tale.
”Marile probleme ale vieţii nu sunt niciodată definitiv rezolvate.
Cînd ni se pare că sunt, suntem întotdeauna în pierdere.”

CGJ
pa7nuti3
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 04 Iul 2012, 19:02
Localitate: Timisoara

Mesaj de pa7nuti3 »

Buna...am un bb9800torch , misto telefonul...insa nu ma lasa sa folosesc mess,facebook...aplicatii native care folosesc net...intrebarea mea era daca am nevoie de o optiune speciala pentru bb ca sa ii folosesc toate aplicatiile(si aici ma refer la cele care folosesc internet)!!!ms de intelegere...sper ca am fost destul de clar...scz daca nu m-am exprimat bine prima data...
laurentiupfr
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 25
Membru din: 27 Feb 2012, 22:04
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de laurentiupfr »

Ok, si eu folosesc un bb9780 si unul 9800 deci cred ca te pot ajuta :) ) pentru problema ta legata de toate aplicatiile....trebuie analizata pe rand fiecare aplicatie....
bbmessenger,yahoomessenger si in general ”cam” toate aplicatiile pe care le gasesti pe appworld - nu vor merge decat cu un abonament bis de 4 euro(minim) de la orange - ai internet nelimitat si posibilitatea de ati seta 10 conturi de mail (yahoo,gmail,etc)metoda pushmail
pentru facebook si twitter si navigare pe net, poti folosi internetul wifi -telefonul tau este capabil de asa ceva...
pentru a avea aceste facilitati trebuie sa ti setezi telefonul, pentru browsing verifica setarile browserului implicit sau ale opera...
dar daca vrei sa beneficiezi la maxim de telefonul tau ”misto” merita sa ti activezi optiunea de bb cu 4 euro de la orange pentru cartele prepay....astept sa mi spui/povestesti ce decizie ai luat :) )
”Marile probleme ale vieţii nu sunt niciodată definitiv rezolvate.
Cînd ni se pare că sunt, suntem întotdeauna în pierdere.”

CGJ
catax
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 17 Oct 2012, 00:30

Mesaj de catax »

Salut pe toti de pe acest forum,va rog sa-mi spuneti cum se poate verifica traficul mb la cartela prepaid orange ,am activata optiunea de 4 euro.Multumesc anticipat.
catax
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 17 Oct 2012, 00:30

Mesaj de catax »

Voi cei ce aveti activa la prepaid orange extraoptiunea de 4 euro va sunt suficienti mb inclusi lunar?
Scrie răspuns

Înapoi la “Orange”