Prepay Orange

Discutii despre Orange
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
SilviuB
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 30 Dec 2012, 23:18

Mesaj de SilviuB »

Thanks, Flondor. cred ca asta era expliocatia..pe masura ce citeam postul tau mi-am adus aminte de aceasta problema cu ordinea de consum a extraoptiunilor la orange...deci o sa consum din cei 75MB si apoi trec in cei 300MB ( in exytraoptiunea prepaid nu mai exista cei 100MB trafic streaming asa cum e la abonament ).marea mea teama era ca in momentul in care termin cei 75MB de exemplu cu radio online ( teoretic ) sa imi consume aditional trafic si nu din cei 300MB BIS...oricum TuneIn radio ma intreaba la inceput de unde sa consume wifi sau date...
Flondor
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 23
Membru din: 02 Dec 2012, 22:19
Localitate: Bucuresti

Prepay Orange

Mesaj de Flondor »

SilviuB scrie:Thanks, Flondor. cred ca asta era expliocatia..pe masura ce citeam postul tau mi-am adus aminte de aceasta problema cu ordinea de consum a extraoptiunilor la orange...deci o sa consum din cei 75MB si apoi trec in cei 300MB ( in exytraoptiunea prepaid nu mai exista cei 100MB trafic streaming asa cum e la abonament ).marea mea teama era ca in momentul in care termin cei 75MB de exemplu cu radio online ( teoretic ) sa imi consume aditional trafic si nu din cei 300MB BIS...oricum TuneIn radio ma intreaba la inceput de unde sa consume wifi sau date...
Eu tot prepaid am folosit timp de 1 an la Orange pana pe 23 decembrie 2012. Cu certitudine iti spun ca optiunea include si 100MB pt streaming. Cat despre ordinea de consum a traficului, nu este neaparat obligatoriu sa consumi intai cei 100 sau 75MB. Daca folosesti o aplicatie ce necesita explicit BIS (BBM, Ymessenger, cont e-mail configurat pe blackberry.orange) acesta va consuma trafic strict din BIS, altfel nu te poti conecta. In schimb browserul sau alte aplicatii iti vor "papa" intai traficul pt streaming. De obicei, dupa 4-5 zile maxim nu mai aveam trafic pt streaming, desi nu intram pe youtube sau radio online... :(

Referitor la TuneIn radio, ai dreptate. Folosesc si eu aplicatia(inainte doar prin wifi) si mi se pare destul de reusita. App...nu gasesc RadioZu pe acolo...

Sent from my BlackBerry 9780 using Tapatalk
Flondor
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 23
Membru din: 02 Dec 2012, 22:19
Localitate: Bucuresti

Prepay Orange

Mesaj de Flondor »

Am gasit....aplicatia are functia search :D . Eu foloseam doar functia local radio.
O seara placuta.

Sent from my BlackBerry 9780 using Tapatalk
Scrie răspuns

Înapoi la “Orange”