Setari Internet cartela Prepaid

Discutii despre Telekom
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

la ce operator maestre? Cosmote banuiesc...

ai cautat aici pe forum setarile corecte? Ai aplicat ce scrie acolo si nu merge?
Me like Berryes!
joker
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 10
Membru din: 22 Ian 2013, 15:13

Mesaj de joker »

da..exact cum este acolo...ma gandesc ca la modelul asta sunt in alta parte setarile..ca nu am gasit unde sa bag pagina web a profilului !

da la cosmote !
joker
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 10
Membru din: 22 Ian 2013, 15:13

Mesaj de joker »

se pare ca am reusit sa il fac pana la urma..cu APN internet am reusit sa ma conectez la net, dar imi ia din credit, stiti cumva ce ar trebui sa fac ca sa utilizeze extraoptiunea webnwalk, o am activata !
A u r e l
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 04 Feb 2013, 23:06

Mesaj de A u r e l »

Salut! La mine a functionat (pe un BB 9360 cu cartela prepay Frog). Ms steamer.
joker
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 10
Membru din: 22 Ian 2013, 15:13

Mesaj de joker »

si iti merge optiunea webnwalk ?
A u r e l
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 04 Feb 2013, 23:06

Mesaj de A u r e l »

Nu. Imi ia 0.5 centi de cate ori ma conectez. Astia de la Cosmote nu pot configura automat tel. Poate ca a fost codat in Orange.
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

sincer nu mai detin sim de cosmote , deci nu m`a preocupat sa vad care si cum mai este treaba , ce pot sa zic concret ... niste hoti toti de la cosmote pana la vodafone :) ) , singuru tertip este sa ai un prepaid la vodafone sau orange , sa activezi oferta aceea pt tineri de 5 euro .. in cazu meu este mai mult decat suficient , acei 150 mb ii folosesc strict pt mail ,ym ,fb
joker
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 10
Membru din: 22 Ian 2013, 15:13

Mesaj de joker »

poti s'o mai zici odata pe aia cu hotii; eu folosesc netul pe telefon doar pentru fb, dar decat sa stau sa imi consum creditul si sa nu pot sa utilizez optiunea webnwalk, mai bine ma lipsesc, prostia mea a fost sa o activez inainte de a ma interesa daca merge exact. :)
drstancu
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 14 Mai 2013, 08:33

Mesaj de drstancu »

Multe vorbe si concretizari putine, cam asta observ pe toate forumurile referitor la setarile de internet pe blackberry, pana la urma merge sau nu merge?? Eu am bb 9700 si 8520, am incercat pe ambele sa fac setarile pe care le-am gasit pe aici sau pe alt site dar fara reusita.. am activat ce se puteam activa de la relatii clienti referitor la setari si tot degeaba.. Sunt din Bucuresti, daca ma ajuta careva simplu si sigur cu setarile de internet, mentionez am cartela COSMOTE EXTRAOBTIUNEA XPLORE si daca este necesar activam si o extraobtiune de internet desi in cea standard am 100 mb neatinsi, OFER 50 DE LEI.
Scrie răspuns

Înapoi la “Telekom”