Setari Internet cartela Prepaid

Discutii despre Telekom
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

pai , ai urmat pasii de mai sus ? daca ai sa faci setarile , download miniopera in mode wifi , restart telefon , o sa ai o surpriza dupa ,
cornelx
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 13
Membru din: 28 Mar 2012, 18:05

Mesaj de cornelx »

am facut exact doar ca la apn broadband ma redirectioneaza in pagina webcare dar opera nu se conecteaza imi da eroare! mai merge alt apn? am uitat sa specific folosesc frog
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

pai nu inteleg cum sa te redirectioneze ca doar setarea asta se face din telefon tcp/ip ... si nu conteaza daca esti reteaua Frog , tot cosmote este
cornelx
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 13
Membru din: 28 Mar 2012, 18:05

Mesaj de cornelx »

pai hai so iau cu inceputu am vautat pe net pana ce am dat de un service book ce imi permite sa ma conectez cu browsweul nativ prin serviciul de date am completat la apn broadband si se conecteaza doar pe pacina cu webcare de la cosmote am descvarcat opera prin wifi si am instalato dar nu se conecteaza cu apn asta imi da eroare ca
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

e tarziu la ora asta sa suni la relatii cu clientii , o sa verific si eu pe net sa vad daca este alt APN pentru reteaua Frog , si daca gasesc vreun raspuns am sa`l postez aici .
cornelx
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 13
Membru din: 28 Mar 2012, 18:05

Mesaj de cornelx »

sarumana pentru ajutor stima si respect
baibarac
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 7
Membru din: 01 Mai 2012, 11:00

Mesaj de baibarac »

ma poate ajuta cineva cu setarile pt webnwalk pt un 9300 curve 3g?chiar nu stiu sa-i dau e cap.e prima data cand am un bb.precizez ca am meniul in limba ro pt cine se ofera sa ma ajute!salutare!
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

Mesaj de stelian302 »

webnwalk sunt setari la Cosmote daca da suna la 1234
baibarac
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 7
Membru din: 01 Mai 2012, 11:00

Mesaj de baibarac »

stelian302 scrie:webnwalk sunt setari la Cosmote daca da suna la 1234

se fac manual.
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

Mesaj de stelian302 »

baibarac scrie:se fac manual.

Setarile se fac automat se trimite un sms gol la (nu mai stiu nr.) Dupa care primesti confirmarea si salvezi.Probabil merge si manual de sait ,dar nu stiu sigur ca merg setari si pentru BB.Eu am facut asemenea setari pentru un Samsung Galaxy I9000.Penru BB iti recomand orange daca ai ,e o optiune Blackberry4.

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk
Scrie răspuns

Înapoi la “Telekom”