Pentru cei care nu pot face update de softÂ…

Instalare/Update/Probleme
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

Mesaj de stelian302 »

cand am spus ca m-am mirat k nu poti sa instalezi OS7.1 leaked m-am gandit la mine eu nu puteam sa instalez (la inceput ma refer)OS oficial doar cele leaked.
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

ah da , cred ca ai avut 7.1.0.74 sau ceva de genu , multa lume s-a plans de acea versiune , se pare ca aceasta versiune a reglat acele buguri si este ok si bateria , am sa fac imediat cateva screenuri si am sa postez , si am sa tin cont cand am sa incarc telefonu sa vad cat ma tine sa iti faci o idee.
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

deci eu am facut cateva screenuri pe care le puteti vedea aici http://www.centralx.ro/bb/screen/ ---> daca instalati vedeti la poza cu nr 5 este setat bg cand era doar pe g era degeaba nu aveam access la internet de la alte deviceuri , am facut proba m`am conectat de pe laptop functioneaza cu viteza melcului cu sim vodafone , am sa fac o proba si cu un sim DigiMobil :) sunt oricum alte viteze acolo de cel putin 20x mai mari si am sa revin eventual cu niste screenuri .
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

Mesaj de stelian302 »

te intreb ceva Off-topic ai spus ca ai instalat ServiceBook pe bb 9900 la apn ai setat broadband bun dar cand spui
Pagina de start: m.webnwalk.ro
asta unde o pui k setare
te referi la Opera ma duc la setari in Opera.
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

huh da , cred ca doar la browseru lui nativ se poate seta , sincer nici nu mi`am mai batut capu , eu mi-am dat backup si restore cu acel fisier .ipd de la anworm si functioneaza perfect http://bb.anworm.com/?page_id=90 nu prea mai folosesc Opera de fapt am vrut sa`i dau uninstall :D sper sa te ajute.
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

Mesaj de stelian302 »

daca tot am vorbit si despre altceva poate ma ajuti cu o problema (enervanta).cand primesc un sms sau am un apel pierdut imi tot cere sa cofigurez un cont (o fi un cont de e-mail) probabil daca as avea un abonament bis as putea configura contul respectiv .ma poti ajuta ,ce setare e de facut sa nu-mi m-ai apara chestia asta.
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

uhmm nu stiu sincer , nu m`am confruntat cu o asa problema niciodata :D , ai facut vreun update? sau ai versiunea originala?
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

Mesaj de stelian302 »

niciun serviciu de mesagerie nu este configurat.veti fi redirectionat la expertul pentru configurare pentru a va configura contul de e-mail.dau ok peurma imi apare nu exista conturi activate m-ai jos este activare cont pentru a va activa contul enterprise introduceti detalii furnizate de administratorul dvs. de sistem in campurile de mai jos
e-mail
parola de activare
cum fac sa nu mai apara chestia asta.
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

Mesaj de stelian302 »

Leaked updated OS 7.1
Leaked: OS 7.1.0.205 for the BlackBerry Bold 9900
http://www.fileserve.com/file/jYXRqU2
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

am instalat`o de vreo 2 zile :) dar nu apucasem inca sa`mi dau seama nici de cealalta ce si cum , din ce am citit pe crackberry la rroy sau ceva de genu zicea ca asta o sa fie cea oficiala intr`un final ... vedem cand anunta cei de la RIM pana una alta folosesc asa :D
Scrie răspuns

Înapoi la “OS 7”