Se poate efectua upgrade os 7.1 la BlackBerry 9360 ?

Instalare/Update/Probleme
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Emilia
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 01 Mai 2012, 19:59

Se poate efectua upgrade os 7.1 la BlackBerry 9360 ?

Mesaj de Emilia »

Salutare, m-ar interesa daca se poate efectua un upgrade pt BlackBerry 9360 la os 7.1, precizez ca am incercat diferite variante si nu imi recunoaste noua versiune 7.1 (apare in lista, dar nu o recunoaste), dupa cateva minute imi da eroare. DC altii pot sa isi faca acest upgrade (youtube), mi-am dori fff mult sa folosesc radioul si NFC-ul.
Astept sugestiile voastre, ms!

Vad ca si la tine zicala "Regulile sunt facute pentru a fi incalcate" merge de minune! Ce cauta postarea asta la categoria unde se prezinta membrii noi veniti?

Subiect mutat unde trebuie... adica la OS7! Ai un avertisment!
1960
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 24
Membru din: 08 Apr 2012, 00:35
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesaj de 1960 »

Cod: Selectaţi tot

[URL]http://www.blackberryos.com/9350-9360-9370-operating-software/27554-leaked-os-7-1-0-190-blackberry-curve-9360-a.html[/URL]
Dacă ai citit şi informaţiile din pagină, cred că ai observat că acel OSnu este oficial, este un "hack", iar upgradarea, reuşită sau nu, o faci pe propria-ţi răspundere.
Din câte am citit, actualul os7, [oficialul] nu se poate instala decât pe câteva modele. De exemplu, pe 9700 nu merge.
Dacă totuşi eşti hotărât să-l upgradezi cu orice preţ, citeşte cam tot ce poţi citi legat de cum, ce, de ce, când se face, abia pe urmă "proceed"

În linkul dat ca exemplu [sunt sute !!!!] scrie :
Looks like OS 7.1 is beginning to become mainstream among OS 7 devices. RIM has slowly been rolling it out over the past few weeks. So if you have a Curve 9360 get out that USB cord and give your device a fresh upgrade, and don't forget to leave us a comment to let us know how it works for you!
  • Cod: Selectaţi tot

    Download Leaked OS 7.1.0.190 for the BlackBerry Torch 9360
  • Warning: Please remember that this IS NOT an official release operating system. If you wish to install this OS keep in mind that this may cause your phone to not function correctly. If you are not comfortable and/or unsure as how to upgrade to this OS and need assistance, please click the link below.
  • Cod: Selectaţi tot

    How to Upgrade your BlackBerry's Operating System (videos and pictures)
  • Cod: Selectaţi tot

    How to Recover a Nuked BlackBerry
Respectă-mă ca să te respect. Vorbeşte corect româneşte, nu folosi cuvinte de "analfabetician".

Astăzi, eram în biserică şi când mă uit la cucoana de lângă mine, îşi aprindea o ţigară...
Doamne, să scap berea din mână, nu alta...
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

Mesaj de stelian302 »

pentru Blackberry Curve 9360 OS 7.1 oficial - http://berryshout.com/?m=9360&l=en
sa treci de la OS 7.0 la 7.1 va trebui sa folosesti BBSAK
eu asa am reusit OS 7.1 BB Bold 9900
descari OS-ul
il instalezi intri in C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\AppLoader stergi vendor.xml
dar inainte de toate un backup
dupa care instalezi BBSAK ii dai un wiping your device
apare o eroare - 507 reload software
intri din nou in C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\AppLoader
click dreapta pe Loader run as administrator
si trebuie sa mearga instalarea la OS 7.1
daca nu esti sigur pe tine mai bine nu incerca sa nu faci ceva rau sau documenteazate si succes.
Scrie răspuns

Înapoi la “OS 7”