Black Berry , ce tara de provenienta preferati?

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 9900
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
kronikom
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 02 Dec 2011, 13:35
Localitate: Ramnicu Sarat

Black Berry , ce tara de provenienta preferati?

Mesaj de kronikom »

Buna ziua!
Sunt nou in aceasta comunitate si doresc a va provoca incercand sa imi raspundeti la urmatoarea intrebare:

Gasim in Romania , produse BlackBerry fabricate in Canada? ( din cate stiu RIM e firma canadiana)
Doresc sa achizitionez un telefon Blackberry 9900 si sunt adeptul telefonelor originale.
Unde pot gasi un astfel de telefon?

Multumesc!
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

Se gasesc la reprezentante si pe internet telefoane originale. Telefoanele BlackBerry nu sunt fabricate numai in Canada!
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Catalin scrie: Telefoanele BlackBerry nu sunt fabricate numai in Canada!
An example is: Celestica > Oradea from RRomânia :D
:)
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

Eu ma indoiesc ca ai sa gasesti la vreun magazin On-line vreun telefon Blackberry sa fie made in canada , si daca ai sa suni la cel putin 10 magazine on-line ai sa dai de x persoane care mai de care mai nervoase si care iti pun intrebari de genu " pai nu stiai ca astea sunt facute numai in mexic sau ungaria pt cei din europa de est ?", eventual ... "ie" un telefon foarte scump si nou iesit pe piata deci sa ziceti mercy ca este made in Hungary si ca il luati de la noi cu 2000-2200 roni :) ) , eu am testat personal chestia asta , daca nu ma crezi pe cuvant suna la cateva magazine sa te lamuresti , fara sa iti dau eu nici un exemplu -----> sincer ma amuz acum avand in vedere ca eu chiar asa am procedat inainte sa`l cumpar.
kronikom
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 02 Dec 2011, 13:35
Localitate: Ramnicu Sarat

Mesaj de kronikom »

Steamer, ai perfecta dreptate Mexic sau Ungaria! zilele astea mi-l voi lua!
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

din partea mea iti doresc sa gasesti unu made in canada si sa fie la aceeiasi bani
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Nu înţeleg ce importaţă are unde este făcut telefonul!!!
Fie că este făcut în China, Ungaria, România(Oradea), Canada...s.a.m.d. tehnologia/conceptul/componentele/piesele sunt made by RIM, doar mâna de lucru diferă.
Oare care să fie diferenţa la telefon!!!
Crede-ţi că canadienii, înfiletează altfel suruburile faţă de români, chinezi, sau unguri!!!?
:)
CaineRAU
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 74
Membru din: 18 Dec 2011, 21:41
Localitate: Resita

Mesaj de CaineRAU »

de acord cu dixon,doar mana de lucru de diferita,care doar da on/off la aparate,eventual(atentie,eventual)le testeaza sa vada daca robotul a facut cum trebuie si instaleaza firmware-ul(asta e facuta cu 1001 robotzi,care scoate 1001 blackberry-uri per 5-10-15 minute,secunde,nu stiu,ca robotzii,roboatele sunt mai speciale decat un computer care face flash la firmware,angajatii doar bagand,reparand cabluri)
poate doar firmware-ul este o diferenta intre tari,dar nu e important,ca unui utilizator obisnuit il doare acolo din ce este fabricat,doar cand se strica ii faci flash de firmware
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Bold Touch - Seria 9900”