Slide Lock Pro - un mod mai sigur de blocare a tastaturii

Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Închis
1960
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 24
Membru din: 08 Apr 2012, 00:35
Localitate: Bucureşti
Contact:

Slide Lock Pro - un mod mai sigur de blocare a tastaturii

Mesaj de 1960 »

Umblând pe net, ca să aflu mai multe info despre BB9700, am dat de o sursă de soft dedicat BB-urilor, mai puţin "ortodoxă" dar acceptabilă pentru noi, românii, datorită faptului că firmele ce fac telefonie la noi în ţară oferă doar telefoane de "fiţe" dar au uitat cu desăvârşire şi de suportul în limba română şi posibilitatea de a cumpăra un soft sau altul, direct din reţeaua mobilă la care eşti abonat, utilizând BB App World sau alte căi.
M-am văzut pus în această situaţie, când am încercat să cumpăr acest key locker.
Deci, ce alternativă mai aveam. Binecunoscuta.
Am descoperit această aplicaţie, denumită Slide Lock Pro, pe un site.
Sper că nu fac o crimă dacă voi da linkul de download.
Dacă se consideră o încălcare a vreunei deontologii, vă rog să ştergeţi linkul.
Aplicaţia este complet funcţională, nu are vreun "nag screen" se pot face setări personalizate, se poate adăuga o imagine personala ca fundal.
Este uşor de instalat şi ocupă foarte puţin spaţiu.
Pentru instalare, am folosit BBSAK-ul, fiind vorba de .jad şi .cod
Presupun că nu este nevoie de explicaţii în plus.
Este instalat de 2 zile pe BB 9700 BOLD şi merge excelent.


Edit :
Slide lock pro automatically locks your keyboard when the back-light goes off to prevent unwanted keypress activity. No more battery loss because you forgot to lock your phone and an accidental key press launched a GPS app in background. No more accidental calls because you forgot to lock your phone!

Slide Lock pro starts itself automatically when your device starts, no more worries about complex settings! You can toggle Slide Lock pro on or off at anytime.

Slide lock pro also lets you set autolock option on Native and Third Party apps! Slide lock pro allows you to set the amount of time that elapses before the BlackBerry device automatically locks. You can also choose whether you want a particular app to lock or not when in foreground
Compatible Devices
BlackBerry: 9570, Bold 9650, Bold 9700, Bold 9780, Bold 9788, Bold 9790, Bold 9900, Bold 9930, Curve 9300 3G, Curve 9330 3G, Curve 9350, Curve 9360, Curve 9370, Pearl 9100 3G, Pearl 9105 3G, Style 9670, Torch 2 9810, Torch 2 9850 / 9860, Torch 9800
641714, 641715

Nu garantez ce scrie acolo, l-am testat doar pe 9700 şi OS6
Respectă-mă ca să te respect. Vorbeşte corect româneşte, nu folosi cuvinte de "analfabetician".

Astăzi, eram în biserică şi când mă uit la cucoana de lângă mine, îşi aprindea o ţigară...
Doamne, să scap berea din mână, nu alta...
cocobb8520
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 03 Iun 2012, 17:42

Mesaj de cocobb8520 »

salut . l-am instalat pe un BB Curve 8520 si imi zice urmatoarea eroare : Error starting BluberaSL:Class 'net.rim.device.api.ui.ScrollView' not found.
1960
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 24
Membru din: 08 Apr 2012, 00:35
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesaj de 1960 »

Sigur ai citit tot ce am pus eu, mai sus, sau ai mers direct la dld şi instalare ? :)
Fără supărare...

Mai uită-te odată la textul în engleză, din citat.
Observi acolo că ar fi compatibil cu 8520 ?
Cred că ceea ce scrie acolo este foarte clar, nici nu e nevoie să ştii engleza.

De asemenea am specificat foarte clar şi reiau cu litere mai mari :

Nu garantez ce scrie acolo, l-am testat doar pe 9700 şi OS6

Când o aplicaţie este prezentată ca mergând doar pe windows, eu nu o voi instala niciodată pe mac sau linux...



Edit
Constatarea mea:
Consumă nepermis de mult din baterie.
Respectă-mă ca să te respect. Vorbeşte corect româneşte, nu folosi cuvinte de "analfabetician".

Astăzi, eram în biserică şi când mă uit la cucoana de lângă mine, îşi aprindea o ţigară...
Doamne, să scap berea din mână, nu alta...
Închis

Înapoi la “Software”